Echo Tablica

Artykuły

Echo Szczecina

10.05.2019

"StartujeMY-głosujeMY": 6 bezpłatnych atrakcji dla mieszkańców

"StartujeMY-głosujeMY": 6 bezpłatnych atrakcji dla mieszkańców
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Fundacja Kamienica 1 zaprasza mieszkańców miasta do podjęcia wspólnej zabawy i aktywności fizycznej podczas spotkań w ramach akcji "StartujeMY-głosujeMY".

Wydarzenia odbędą się:

data: 11 maj (sobota), godz. 12.00 - 16.00, miejsce - Park gen. Władysława Andersa 
data: 12 maja (niedziela), godz. 12.00-16.00, miejsce - Deptak Bogusława
data: 13 maj (poniedziałek), godz. 14.00 - 18.00, miejsce - Plac Grunwaldzki
data: 16 maja (czwartek), godz. 14.00 - 18.00, miejsce - C.H Turzyn
data: 18 maj (sobota), godz. - 11.00 - 15.00, miejsce - Al Wojska Polskiego 42
data: 20 maja (poniedziałek), godz. 10.00 - 14.00, miejsce - Plac Szarych Szeregów

W ramach wydarzeń przygotowano niecodzienne atrakcje sportowo-rekreacyjne takie jak np:

Roundnet
Jest to zespołowa gra zręcznościowa, podczas której zawodnicy odbijają piłkę między sobą. Podobnie jak w siatkówce wykonują do 3 podań i odbijają piłkę od siatki rozciągniętej na okręgu o średnicy ok 1m. Gra, podnosi kondycję i ogólną sprawność fizyczną, a jednocześnie jest świetną dawką dobrej zabawy.

Badminton
Znany wszystkim sport rakietowy w który może zagrać cała rodzina. Stanowisko wyposażone jest w zestaw siatki i rakietek do gry.

Crossminton
Sport rakietowy pokrewny do badmintona, w który gra się bez siatki i z użyciem nowatorskich lotek oraz rakiet, umożliwiających wyjątkowo szybką grę. Crossminton jest doskonałą formą aktywności ruchowej, połączeniem squasha, badmintona i tenisa ziemnego.

Frisbee
To coraz bardziej popularna forma aktywności sportowo-rekreacyjnej. Dyscyplina polega na rzucaniu, łapaniu, kręceniu i wykonywaniu wszelkiego rodzaju trików dyskiem zwanym frisbee. Zajęcia z frisbee pozwalają na usprawnienie koordynacji i są świetną formą rekreacyjną dla całej rodziny.

Mega Twister
Zabawna atrakcja dla dzieci, młodzieży oraz rodzin. Mega Twister to wielkoformatowa gra planszowa pozwalająca na gimnastykę całego ciała.

Trickboard
To nowoczesny przyrząd do ćwiczeń oraz treningu równowagi przeznaczony dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Umożliwiają rozwój zdolności motorycznych i gimnastykę ciała. Stanowi doskonałe uzupełnienie treningu takich dyscyplinach jak: skateboard, snowboard, narty, windsurfing, kitesurfing, wakeboard i wiele innych.

Street Workout
Jest potocznie nazywany "ulicznym treningiem". Wywodzi się on z gimnastyki sportowej, ale jest dużo bardziej uproszczony. Wyróżniamy w nim trening bazy oraz freestyle. Baza to najprościej mówiąc podstawowe ćwiczenia: pompki, podciąganie, dipy, przysiady, wznosy kolan w zwisie. Freestyle to ćwiczenia dynamiczne, różne przeskoki nad drążkiem, obroty na drążku oraz obok drążka.

Gry i zabawy zręcznościowe
W ramach tej atrakcji zostaną przygotowane stacje zręcznościowe, z których będą mogli skorzystać wszyscy uczestnicy bez względu na wiek. Będą to proste aktywności z wykorzystaniem przyrządów takich jak np: hula hop, kijki do żonglerki, rzutki do celu itp. Wszystkie te przyrządy umożliwiają trening m.in.: koordynacji ruchowej, koncentracji i zapewniają dobrą zabawę w gronie rodzinnym.

W zależności od miejsca wydarzenia będą proponowane różne atrakcje.

Podczas działań będzie można również wziąć udział głosowaniu w ogólnopolskim konkursie. Szczegóły na stronie:

https://kamienica1.pl/startujemy-glosujemy/

Działanie finansowane przez Gminę Miasto Szczecin.

Realizacja programu animacji społecznej w procesie rewitalizacji w ramach projektu pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.

Źródło: szczecin.eu