Echo Tablica

Artykuły

Echo Szczecina

13.05.2019

15 lat Pomorza Zachodniego w UE: piknik i DOFE

15 lat Pomorza Zachodniego w UE: piknik i DOFE
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Od 10 do 12 maja br. swoje wnętrza otworzyły instytucje, które zmieniły się dzięki unijnym środkom. Na Pomorzu Zachodnim to m.in. Opera na Zamku, wielka oczyszczalnia ścieków w Szczecinie czy Ratusz w Kołobrzegu.

 Pomorzu Zachodnim to m.in. Opera na Zamku, wielka oczyszczalnia ścieków w Szczecinie czy Ratusz w Kołobrzegu. W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich i obchodów 15-lecia Polski w UE odbył się także 11 maja br. na Placu Solidarności piknik m.in. z multimedialnym pokazem laserowym i inscenizacją przejścia granicznego.
 
Szlaban, straż graniczna, humorystyczne rewizje, „paszporty” dla uczestników, pieczątki, a to wszystko podczas inscenizacji przejścia granicznego, w ramach wspólnego świętowania 15 rocznicy Polski w UE, 11 maja na Placu Solidarności w Szczecinie.
 
W trakcie gry miejskiej można było spotkać tajemniczych przybyszów z przeszłości. Uczestnicy tej zabawy zmierzyli się z serią zadań, aby pomóc im powrócić do własnych czasów. Na scenie koncertowej pojawili się lokalni artyści, laureaci plebiscytu Marzenia Utkane z Gwiazd, m.in. "The Jammps”, "Yallow" czy "Fishing Group". Wieczorem odbył się laserowy pokaz w ramach którego na ekranie wodnym zaprezentowana została grafika stworzona z okazji 15 rocznicy przystąpienia Polski do UE. Widowisko wzbogacono akcentami pirotechniki scenicznej - w tym słupami buchającego ognia tańczącego w rytm muzyki.
 
Weekend z DOFE, który odbył się w dniach 10-12 maja to zwieńczenie hucznych obchodów 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, a zarazem największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. W tych dniach odbywały się wydarzenia, podczas których beneficjenci otwierali drzwi, oferowali zniżki, darmowe wejścia, żeby zaprezentować projekty zrealizowane dzięki środkom Unii Europejskiej.
 
W Szczecinie efekty wykorzystania eurofunduszy pokazała m.in. Opera na Zamku, Oczyszczalnia Ścieków Komunalnych „Pomorzany” czy Centrum Symulacji Medycznej.

Autor: rsocko

Źródło: wzp.pl