Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

13.05.2019

Pumptrack Szczecin gotowy!

Pumptrack Szczecin gotowy!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Można już korzystać z pierwszego w Szczecinie pumptracka – specjalnego toru dla miłośników rowerowych akrobacji.

Obiekt powstał w parku przy ulicy Twardowskiego. Pumptrack dedykowany jest amatorom terenowej jazdy na rowerze. Służyć może zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i wykonywania bardziej skomplikowanych akrobacji. Jest dostosowany również do jazdy na deskorolkach, rolkach i hulajnogach.

- Asfaltowy tor składa się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Przeszkody toru wraz z zakrętami tworzą zamkniętą pętlę, po której można jeździć w obu kierunkach, z odnogami i alternatywnymi liniami przejazdu. Łączna długość toru jazdy to 216 m, a szerokość – minimum 170 cm. Przy torze ustawione zostały ławki i stojaki na rowery. Koszt budowy to 550 tys. zł.

Jednocześnie przypominamy, że na terenie pumptracka obowiązuje zakaz spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu i zażywania środków odurzających.

Nie jest to także miejsce przeznaczone do wyprowadzania psów. Prosimy użytkowników o zachowanie porządku i zapoznanie się z regulaminem rowerowego toru zabaw, który umieszczony jest na tablicy.

Źródło: szczecin.eu