Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

14.05.2019

Spotkajmy się "POD PLATANAMI"!

Spotkajmy się "POD PLATANAMI"!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Największa impreza urodzinowa organizacji pozarządowych, 150 wystawców, atrakcje dla dzieci i dorosłych, występy artystyczne – to wszystko już w najbliższą niedzielę POD PLATANAMI w samym centrum miasta.

Serdecznie zapraszamy na WIELKI PIKNIK PASJI, czyli XVIII edycję Szczecińskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI, które odbędzie się 19 maja 2019 r. tradycyjnie na Jasnych Błoniach w godz. 11:00-18:00. W tym roku wspólnie świętujemy nasze 18-ste urodziny!

- To wyjątkowa okazja nie tylko na zaprezentowanie swojej działalności przez organizacje pozarządowe, ale przede wszystkim na zapoznanie z nimi mieszkańców – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta. – Zapraszamy już dziś na niedzielne, tradycyjne, osiemnaste już spotkanie Pod Platanami.

Co roku przedstawiciele sektora pozarządowego spotkają się POD PLATANAMI, aby zaprezentować swoją działalność na stoisku wystawienniczym. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 140 organizacji pozarządowym. W tym roku zapraszamy również do odwiedzenia „strefy miejskiej”, w której będzie można zapoznać się z programami i działaniami realizowanymi przez Gminę Miasto Szczecin.

Na wypełnionym po brzegi trawniku Jasnych Błoni mieszkańcy będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach twórczych, sprawdzić swoje umiejętności w zadaniach sportowych oraz tych, dotyczących bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Natomiast na parkiecie tanecznym będą mogli spróbować swoich sił w urodzinowej zumbie. W tym dniu przedstawiciele III sektora pokażą również swoją miłość do występów scenicznych oraz pasję tworzenia. W Amfiteatrze im. III Sektora zobaczymy pokaz gimnastyki artystycznej, prezentację technik samoobrony, Trio Akordeonowe, a także „Baśń o zbieraczu bamusu”.

Przez cały dzień będzie działało „Platanowe Podwórko” w którym animatorzy zajmą się najmłodszymi uczestnikami pikniku. Dzieci będą mogły poskakać na dmuchanym zamku, trampolinie i spędzić czas na kreatywnych warsztatach urodzinowych.

Ponownie w tym roku najciekawsze prezentacje stoisk oraz aktywne uczestnictwo w imprezie zostanie nagrodzone przez Jury Konkursowe, składające się z przedstawicieli organizacji, mediów, artystów oraz pracowników Urzędu Miasta Szczecin. Dla Organizacji, które otrzymają największą liczbę punktów zostanie przyznana 1 nagroda główna i 4 wyróżnienia. Nagroda główna to bon zakupowy o wartości 800 zł.

Wielki Piknik Pasji rozpocznie XIII Tydzień Inicjatyw Pozarządowych – jest to czas, w którym działania organizacji pozarządowych będą skierowane przede wszystkim na promocję własnej działalności i realizację inicjatyw dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Szczecina, dlatego zachęcamy 
skorzystać z przygotowanych wydarzeń promujących aktywność III sektora.  

„STREFA MIEJSKA”

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników tegorocznego Spotkania „Pod Platanami” do odwiedzenia „strefy miejskiej”, w której będzie można zapoznać się z programami i działaniami realizowanymi przez Gminę Miasto Szczecin. Swoją ofertę poradniczo-edukacyjną zaprezentują m.in.:

- Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów, na którego stoisku mieszkańcy będą mogli zasięgnąć bezpłatnych porad prawnych, zapoznać się ze specjalnie przygotowanymi publikacjami oraz poradnikami, jak również skorzystać z wzorów pism reklamacyjnych czy odstąpienia a także uzyskać informacje nt. szczegółowych warunków, zasad korzystania, harmonogramu przyjęć oraz lokalizacji punktów 
w ramach świadczonej przez Miasto nieodpłatnej pomocy prawnej.

- W punkcie informacyjno-promocyjnym programu „Szczecin Przyjazny Rodzinie”, uczestnicy spotkania dowiedzą się na temat Szczecińskiej Karty Rodzinnej, Karty Seniora oraz Bonu Opiekuńczego. Na stoisku Szczecińskiej Agencji Artystycznej po raz pierwszy pojawią się przedstawiciele Szczecińskiego Centrum Seniora, którego uroczyste otwarcie już niebawem bo tuż po 18-tych urodzinach NGO, 20 maja! Zadaniem nowo powstałego Centrum Seniora będą działania o charakterze animacyjno-edukacyjnym, wspierającym integrującym oraz inicjującym działania na rzecz osób w wieku 60+, a także ich rodzin.

- nie zabraknie również Biura Dialogu Obywatelskiego, którego pracownicy odpowiedzą na wszelkie pytania mieszkańców dotyczące tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, a także przybliżą szczegóły dot. nowego narzędzia wsparcia społeczników jakim jest inicjatywa lokalna,

- Uczestników oraz gości naszego miasta do aktywnego spędzania wolnego czasu zachęci Szczecińskie CENTRUM ŻEGLARSKIE

- na tegorocznej strefie zagości również Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki” prowadząc na co dzień ŚRODEK „Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. W punkcie będzie można uzyskać informacje nt. programu rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie, czy zdobyć wiedzę w organizacji działań społecznych na własnym podwórku,

- Szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przybliży uczestnikom spotkania działania związane z organizacją i zarządzaniem ruchem na drogach naszego miasta prezentując m.in. szczegóły Szczecińskiej Karty Aglomeracyjnej stanowiącej integralną część programu poprawy funkcjonowania transportu miejskiego w aglomeracji szczecińskiej.

Źródło: szczecin.eu