Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

15.05.2019

Niebawem Teatralny Ty-Dzień Dziecka

Niebawem Teatralny Ty-Dzień Dziecka
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Nadchodzi po raz trzeci, lubiany przez widzów „Teatralny Ty-Dzień Dziecka”! Już za kilka dni zaczynamy teatralne święto najmłodszych w Pleciudze!

„Teatralny Ty-Dzień Dziecka” to projekt przygotowany przez Teatr Lalek „Pleciuga”: polskie spektakle, w tym dwie prapremiery dla najnajów oraz premiera na dużej scenie Pleciugi, spektakle teatrów z Finlandii, Islandii, Szwecji i Niemiec, warsztaty muzyczno-ruchowe i rodzinne oraz spotkania w Kluboksięgarni FiKa, gra terenowa „Zgadnij, gdzie jestem?”, wystawy, film i publikacje, to wszystko już od 26 maja w Teatrze Lalek „Pleciuga”.

Kulminacyjna część przygotowanego przez Pleciugę projektu „Teatralny Ty-Dzień Dziecka” rozpoczyna się w niedzielę 26 maja prapremierami dwóch spektakli dla najnajów: „Kaczątkiem” spektaklem luźno opartym na tekście Hansa Christiana Andersena „Brzydkie kaczątko” w reżyserii Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego (w sali prób) oraz „Kołysankami Północy”, nowatorską propozycją przygotowywaną przez Martę Łągiewkę, z wykorzystaniem motywów piosenek naszych północnych sąsiadów (w sali kameralnej).

Tego samego dnia zaprezentowany zostanie także pierwszy spektakl zagranicznych gości: „Na własnych nogach” Midnight Theatre Company (Miðnætti leikhús) z Islandii.  Odbędą się również warsztaty muzyczno-ruchowe „Kraina zwierząt”.

W poniedziałek 27 maja poza „Kaczątkiem” zobaczymy kolejną propozycję gości z krajów północnych: „Dziwne piórka” Bird & Bat z Islandii. Tego samego dnia spotkamy się na warsztatach „FiKi kulturalnej” w Kluboksięgarni Fika (al. Papieża Jana Pawła II 8).

We wtorek 28 maja zaprezentujemy „Dziwne piórka” Bird & Bat z Islandii i “Chcę psa!” Dockteatern Tittut ze Szwecji, a także zaprosimy na warsztaty rodzinne  „Poznajmy się - zwierzęta i ludzie” oraz do „FiKi kulturalnej” w Kluboksięgarni Fika.

W środę 29 maja  ponownie zobaczymy „Chcę psa!” Dockteatern Tittut ze Szwecji, a także drugą propozycję teatru Dockteatern Tittut ze Szwecji – “Kropkę Petry”.  Tradycyjnie zaprosimy Państwa na warsztaty w Pleciudze i spotkania w Kluboksięgarni Fika.

W czwartek 30 maja zobaczycie spektakl „Leć, leć, biedroneczko” Puppet Theatre Sampo, Finlandii, który zostanie zaprezentowany tego dnia trzykrotnie.  Odbędą się też warsztaty rodzinne „Poznajmy się – zwierzęta i ludzie” ( w Pleciudze) oraz spotkanie z Martą Guśniowską, autorką premierowego spektaklu „Karmelek” oraz wydarzenia w ramach spotkania „FiKa kulturalna”  (oba Kluboksięgarni Fika).
W piątek 31 maja obejrzymy „Robaczka w huraganie emocji. Coś się ze mną dzieje”, jest to propozycja Puppentheater Zwickau z Niemiec. Spektakl ten zagrany zostanie trzykrotnie. A także odbędzie się próba generalna z widzem naszego premierowego spektaklu „Karmelka” (obowiązują płatne wejściówki).

A na zakończenie – ostanie spotkanie  w ramach „FiKi kulturalnej” w Kluboksięgarni Fika.

W sobotę 1 czerwca  zapraszamy na premierę Pleciugi – „Karmelka” w reżyserii Anny Rozmiańskiej. Po spektaklu zapraszamy do udziału w rodzinnej grze terenowej „Zgadnij, gdzie jestem?”.

W lipcu i we wrześniu zaprosimy wszystkich na dwie wystawy, a w nowym sezonie zaprezentujemy polsko-angielską publikację dla dzieci o tematyce przyrodniczej. Pojawi się też film i gazetka „Teatralnik”.

Bilety na wszystkie spektakle kosztują 10 zł , 5 zł na warsztaty.

UWAGA! Do kupienia jeszcze pozostały ostatnie bilety na następujące wydarzenia:

 „Na własnych nogach” Midnight Theatre Company (Miðnætti leikhús) z Islandii (25.05 o godz. 10.30 i 13.00) oraz na „Kołysanki Północy”  (26.05, godz. 14.15).
Zostały też ostatnie wolne miejsca na próbę generalną z widzem do „Karmelka” (31.05 o 17.00 – obowiązują płatne wejściówki) oraz na warsztaty rodzinne „Poznajmy się – zwierzęta i ludzie” (terminy: 28, 29 i 30.05, godz. 17.30)
A dla tych, którzy nie dostaną biletów na wybrany spektakl informujemy, że nie wszystko stracone. Zespoły po obejrzeniu warunków często zgadzają się na poszerzenie widowni. W takiej sytuacji z przyjemnością będziemy mogli zaprosić większą ilość osób na salę teatralną.

Źródło: szczecin.eu