Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

16.05.2019

III Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów

III Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Już za niespełna tydzień w Szczecinie rozpoczną się III Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów.

Od 22 do 24 maja w Domu Kultury 13 Muz odbędą się spektakle, koncerty, wystawy aktywnych seniorów, liczne warsztaty.  Wręczone zostaną również Seniory 2019.

Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów to coroczny przegląd twórczości artystycznej seniorów województwa zachodniopomorskiego organizowany przez Dom Kultury „13 Muz” oraz działający tu Salon Artystyczny Seniorów (SAS). W spotkaniach biorą udział seniorzy, którzy uprawiają różnorodną twórczość artystyczną: sceniczną, literacką, muzyczną, wokalną, plastyczną, fotograficzną i filmową.

W tegorocznej edycji wydarzenia udział wezmą grupy twórcze działające przy domach kultury i Uniwersytetach Trzeciego Wieku m.in. ze Szczecina, Gryfina, Polic, Goleniowa i Stargardu. Po raz pierwszy uczestnicy spotkań będą mogli wziąć udział w warsztatach: jogi, tańca intuicyjnego oraz teatralnych prowadzonych przez instruktorów z DK „13 Muz”. Oprócz tego na widzów czekają liczne imprezy towarzyszące.

Dodatkowo w ramach III ZSAS, 22 maja z wystąpi Lech Dyblik. Na recital pn. „Towarzysze czas wstawać” złożą się rosyjskie piosenki lat czterdziestych, pięćdziesiątych a także „Blatnyje pieśni" proste piosenki podwórkowe, więzienne, które stoją u postaw rosyjskiej piosenki autorskiej i z których czerpali tacy poeci jak Włodzimierz Wysocki, Jurij Wizbor. Te pieśni są jak "rachunek sumienia" i będą pretekstem do rozmowy z publicznością w trakcie spotkania.

Na wszystkie wydarzenia w ramach III Zachodnioporskiego Spotkania AArtystycznego Seniorów wstęp jest wolny. Jedynym wyjątkiem jest koncert Lecha Dybilka. Na recital piosenki rosyjskiej pn. „Towarzysze czas wstawać” Lecha Dyblika obowiązują bilety wstępu w cenie 25 zł w przedsprzedaży, w dniu koncertu 30 zł.

Źródło: szczecin.eu