Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

20.05.2019

Podsumowanie Dni Skandynawskich

Podsumowanie Dni Skandynawskich
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

6 dni, 40 wydarzeń biznesowych i kulturalnych, 250 zarejestrowanych przedsiębiorców i tysiące uczestników wydarzeń towarzyszących. Tak w liczbach prezentują się 6. Dni Skandynawskie.

Tegorocznej edycji wydarzenia przyświecało 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Danią, Szwecją, Norwegią i Finlandią.

Najważniejsze wydarzenie dla przedstawicieli biznesu, czyli Scandinavian Business Connect zainaugurowali organizatorzy wydarzenia oraz zaproszeni ambasadorowie.

- Pozytywne rezultaty widać nie tylko w sferze polityki, ale też gospodarki i kultury. Nastawienie społeczeństwa, znajomość języków i lokalne władze – to wszystko sprzyja naszym relacjom – mówił Daniel Larsson, Radca Minister w Ambasadzie Szwecji.

- Już teraz współpracuje się nam bardzo dobrze, a będzie jeszcze lepiej, bo tu jest potencjał i przyszłość – potwierdzał Ole Egberg Mikkelsen, Ambasador Danii.

Wszyscy zgodnie podkreślali, że Dni Skandynawskie są jedyną imprezą w Polsce, która tak wielotorowo podkreśla współpracę ze Skandynawią.

- Oprócz turystów, którzy odwiedzają Wasze miasto, mamy tu wielu studentów medycyny. Ale na naszą współpracę patrzymy szerzej, chcemy dać też od siebie. Mam tu na myśli kwestie związane m.in.: z energią wiatrową – powiedział Olav Myklebust, Ambasador Norwegii.

- Geograficznie nie jesteśmy tak blisko, jak inne skandynawskie kraje, ale mimo to Polska jest dla nas strategicznym partnerem – zapewniał Juha Ottman, Ambasadro Finlandii.

Dni Skandynawskie są doskonałą platformą do wymiany kontaktów i rozwoju wzajemnych relacji między przedsiębiorcami. To tu – jak co roku - przez kilka dni dyskutowano na temat sprawdzonych rozwiązań i najnowszych trendów gospodarczych, które wdrażane są także w Szczecinie.

- Coraz więcej firm skandynawskich lokuje swoje interesy w naszym mieście. Obecnie jest ich już ponad 160, co przekłada się na tysiące miejsc pracy – podsumował Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Źródło: szczecin.eu