Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

28.05.2019

Dni Morza 2019 w Szczecinie: Jarmark pełen dobroci

Dni Morza 2019 w Szczecinie: Jarmark pełen dobroci
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Wyjątkowe rękodzieło, smakołyki, tradycyjna kuchnia oraz zlot food trucków – to wszystko będzie na nas czekać podczas Dni Morza_Sail Szczecin 2019. Oto oferta Jarmarku pod żaglami.

W czasie Dni Morza dwa brzegi Odry wypełnią się wystawcami z różnymi propozycjami gastronomicznymi, rękodziełem oraz gadżetami. W ramach Jarmarku pod żaglami na Łasztowni i przy ulicy Jana z Kolna znajdziemy liczne stoiska z pamiątkami marynistycznymi, smacznymi potrawami i oryginalnymi wyrobami, rzadko spotykanymi w centrach handlowych. Ponadto pojawią się także wystawcy z odzieżą, gadżetami, ofertami turystycznymi, zabawkami.

Mówiąc o jedzeniu nie możemy zapomnieć o Festiwalu Smaków Food trucków, który już na stałe wpisał się w program Dni Morza. Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne, jeden z największych zlotów food truckowych w Polsce.

Ideą festiwalu jest promowanie street foodu oraz jedzenia w duchu „slow”. W wydarzeniu udział biorą food trucki z całej Polski, które dobierane są pod kątem jakości oferowanych dań oraz różnorodności menu.

Podczas Dni Morza_Sail Szczecin 2019 możemy spodziewać się ponad 30 różnorodnych restauracji na kółkach. Strefa food trucków zlokalizowana zostanie na Łasztowni.

Nowością gastronomiczną będzie Poznańska Pyra. Czegoś takiego w Szczecinie jeszcze nie było!

- Prosto z Poznania na Dni Morza przyjedzie Poznańska Pyra - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy Dni Morza_Sail Szczecin 2019. - Na powierzchni ponad 200 m kw. będą królowały dania z ziemniaków. Będziemy mogli posmakować dań kuchni wielkopolskiej. Strefa Pyry zadowoli nie tylko fanów ziemniaków, ale także typowych smakoszy tradycyjnych jarmarkowych smakołyków.

Zobacz też: Dni Morza Szczecin 2019: rejsy po Odrze

Na czas wydarzenia Wały Chrobrego zmieniają się w Aleję Artystów, która od lat gromadzi twórców chcących zaprezentować swoje prace i talenty, tworząc wyjątkowe wyroby rękodzielnicze.

W Alei Artystów można spotkać twórców sztuki rękodzielniczej i innych artystów amatorów oraz profesjonalistów oferujących własnoręcznie wykonane produkty. Stoiska Alei Artystów ulokowane zostaną w alejce biegnącej wzdłuż ul. Wały Chrobrego na wysokości budynku Akademii Morskiej. Jest to miejsce szczególnie lubiane przez odwiedzających, ze względu na piękny widok rozciągający się z Wałów Chrobrego.

Co jeszcze czekać będzie na nas na lądzie? Uwielbiane przez najmłodszych wesołe miasteczka. Zlokalizowane zostaną po obu stronach Odry.

- Wśród atrakcji znajdą się karuzele, rollercostery, a miłośnicy wysokości i adrenaliny będą mogli skoczyć na bungee - mówi Celina Wołosz. - Do dyspozycji dzieci będzie także ponad 1000 m kw. teren z urządzeniami rozrywkowymi – dmuchanymi zamkami czy eurobungee. Na odwiedzających Dni Morza będą czekały także stoiska naszych sponsorów oraz tawerny piwne.

Bądźcie na bieżąco i śledźcie nas na Facebook’u – Dni Morza_Sail Szczecin 2019 oraz na naszej stronie www.dnimorza.szczecin.eu

Źródło: szczecin.eu