Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

05.06.2019

Wiek Astronomii #4

Wiek Astronomii #4
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Bezpłatny kurs - Wiek Astronomii #4 - fotografowanie obiektów Układu Słonecznego

WIEK ASTRONOMII - KURS #4
FOTOGRAFOWANIE OBIEKTÓW UKŁADU SŁONECZNEGO

11 czerwca, godz. 17.00

Zajęcia programu kształcenia Wiek Astronomii zatytułowane "Fotografowanie obiektów Układu Słonecznego" wprowadzą słuchaczy w świat praktycznych obserwacji nieba nad głową.

Czego się dowiemy?
- co widać na niebie i jak zaplanować obserwacje?
- obiekty Układu Słonecznego - co można zarejestrować?
- jakie są różnice w pozyskiwaniu obrazów „bliskiego” a „głębokiego” kosmosu?
- techniki obróbki otrzymanego obrazu.

W tej części kursu dowiemy się jak fotografować Słońce i struktury na naszej gwieździe: filamenty, flary, pochodnie, protuberancje, granule, koronalne wyrzuty masy, plamy, włoski oraz Księżyc: fazy, szczegóły topografii, barwy naszego satelity. A także planety: szerokokątnie Merkurego, fazy Wenus, burze na Marsie, księżyce Jowisza i jego Wielką Czerwoną Plamę, pierścienie Saturna, barwę Urana, Neptuna oraz komety, planetoidy, planety karłowate, meteory i bolidy oraz obiekty sztuczne: Międzynarodową Stację Kosmiczną, inne satelity.

Na te i inne pytania odpowiemy we wtorek, 11 czerwca 2019 o godzinie 17:00 w sali nr 13 w Budynku Jednostek Międzywydziałowych ZUT, al. Piastów 48.

Miejsce kursu:
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Budynek Jednostek Międzywydziałowych, Al. Piastów 48, sala nr 13 na parterze.
Dokładna lokalizacja: https://goo.gl/maps/9PdmZ1dG6H72

Zapisy prowadzone są:

- przez formularz online: https://bit.ly/2JZC4fM

- przez wypełnienie załączonego pdf i dostarczenie go bezpośrednio do prowadzących kurs 7 maja o godz. 17.00. Link do formularza pdf: https://goo.gl/7sSXG

- za pośrednictwem maila: ptma@ptma.szczecin.pl

Wiek Astronomii to seria bezpłatnych kursów, przeznaczony dla osób które ukończyły 60 rok życia. Zajęcia o zróżnicowanej tematyce prowadzone będą przez doświadczonych prelegentów szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Kursanci będą mieli możliwość zdobycia zarówno teoretycznej wiedzy z zakresu astronomii, jak i poznać temat w praktyce - podczas obserwacji nieba, czy uczestnicząc w badaniach naukowych.

Program szkoleniowy “Wiek Astronomii” jest elementem zadania publicznego BDO/SP/2019/033, dofinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin: “Integracja i aktywizacja osób starszych – wsparcie inicjatyw popularyzujących naukę i aktywność intelektualną seniorów na terenie Gminy Miasto Szczecin”.

Organizator: Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, oddział Szczecin