Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

06.06.2019

Kto zdobędzie Puchar Magnolii?

Kto zdobędzie Puchar Magnolii?
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

W najbliższą sobotę i niedzielę na wodach Jeziora Dąbskie żeglarze zmierzą się w Regatach o Puchar Magnolii. To zawody, które co roku przyciągają jachty różnych klas.

Przed nami kolejny weekend pełen sportowych zmagań. Tydzień temu na Jeziorze Dąbiu rywalizowały ze sobą młodzi żeglarze, a teraz przyszedł czas na nieco starszych wilków morskich. Każdego roku w regatach o Puchar Magnolii startuje około 30 jachtów w kilku kategoriach.

- Patronką regat jest nasza słynna, szczecińska Magnolia – ponad 50-letni jacht zbudowany w latach 1965/66, w Szczecińskiej Stoczni Jachtowej - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego. - Ta jednomasztowa jednostka typu Vega, której kadłub został wykonany z drewna, jest własnością Miasta Szczecin. Od 1996 roku Magnolia bierze udział w Programie Edukacji Morskiej i służy do szkolenia młodzieży ze szkół w ramach działalności Centrum Żeglarskiego w Szczecinie.

Załoga Magnolii wielokrotnie brała udział w międzynarodowych regatach oraz rejsach po basenie Morza Bałtyckiego i Północnego, podczas których młodzi żeglarze mieli możliwość poznania swoich mocnych i słabych stron. Kapitanem tego wyjątkowego jachtu jest młody, lecz zaprawiony w boju żeglarz Przemek „Patent” Dziarnowski. Odważny i zgrany zespół Magnolii to prawdziwi odkrywcy.

Na tegoroczne regaty zapraszamy jachty startujące w klasach:

1. KWR I, KWR II, KWR III.

2. Open I – do 8 m, Open II – od 8,01 m.

Zgłoszenia będą przyjmowane na przystani Centrum Żeglarskiego w dniach: 07.06.2019 r. w godzinach: 18.00-20.00 oraz 08.06.2019 r. w godzinach: 8.00-9.00.

PROGRAM STARTÓW:

• Start do I wyścigu: sobota (08.06.) godzina 11:00
• Pierwszy start II dnia: niedziela (09.06.) godzina 10:00. 

Regaty mają charakter przyjaznej i zdrowej żeglarskiej rywalizacji. Wśród jachtów zostaną rozlosowane rzeczowe nagrody ufundowane przez sponsorów. Do wygrania będzie m.in. lodówka turystyczna.

Organizatorem regat jest Centrum Żeglarskie przy współpracy Klubu Sportowego Centrum Żeglarskie. Partnerem regat jest Centrum Webasto oraz firma Oderman.

Źródło: szczecin.eu