Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

07.06.2019

Jedyny taki koncert w Polsce

Jedyny taki koncert w Polsce
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

The Messenger Legacy na Szczecin Jazz z okazji setnych urodzin Art Blakey'a. Ten legendarny zespół przejeżdża do Polski na zaproszenie Sylwestra Ostrowskiego aby dać jeden jedyny koncert w Polsce.

Grupę złożoną z "prawdziwych messengersów" reaktywował wychowanek Blakey'a, perkusista Ralph Peterson. Ponadto w skład weszły takie tuzy jazzu jak Bobby Watson, Bill Pierce, Brian Lynch, Curtis Lundy oraz Anthony Wonsey.

- Koncert w Szczecinie będzie koncertem inaugurującym europejską trasę "Messengersów" podczas której grupa wystąpi jeszcze między innymi na Umbria Jazz w Perugia (Włochy), New Morning w Paryżu i Nicea Jazz Festiwal (Francja), Dnipro Jazz Festiwal (Ukraina) i w innych renomowanych miejscach 
- mówi Robert Grabowski, rzecznik prasowy Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Uwaga!!! Prawdziwa okazja dla fanów, którzy nie będą mogli wziąć udziału w koncercie. Video live broadcasting w jakości full HD będzie można obejrzeć na FB fanpagu Szczecin Jazz.

Przypomnijmy, Art Blakey urodził się 11. października 1919 r. w Pittsburgu a zmarł 16. października 1990 w Nowym Jorku. Jest uważany za jednego z najwybitniejszy perkusistów w historii jazzu oraz nazywany "ojcem" nowoczesnego, bebopowego stylu gry na perkusji.

Był liderem zespołu The Jazz Messengers jednego z najważniejszych i najpopularniejszych w śród wszystkich zespołów jazzowych.

W "Messengersach" jak popularnie nazywało się muzyków grających z Blakey'em zaczynały i rozwijały swoje kariery takie gwiazdy jazzu jak Lee Morgan, Wayne Shorter, Billy Harper, Horacy Silver czy bracie Wynton i Banford Marsalisowie.

Ralph Peterson & The Messenger Legacy
Studio S1 Radia Szczecin
12 lipca (piątek) 2019 g. 20.00 
Bilety: http://bit.ly/SJ_SPECIAL

Źródło: szczecin.eu