Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

11.06.2019

Pół wieku temu zwodowano Dar Szczecina

Pół wieku temu zwodowano Dar Szczecina
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

W najbliższy piątek, 14 czerwca o godz. 12.00 świętować będziemy 50-lecie wodowania jachtu Daru Szczecina. Uroczystości będą towarzyszyły wspomnienia, rozmowy oraz urodzinowy tort.

Dokładnie 14 czerwca 1969 roku Dar Szczecina został zwodowany. Jego historia rozpoczęła się w 1960 roku na posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Morskiej, na której poruszono sprawę żeglarstwa szczecińskiego. Postanowiono wtedy o budowie reprezentacyjnego jachtu pełnomorskiego. Dzisiaj Dar Szczecina reprezentuje nasze miasto na wodach mórz i oceanów na całym świecie. W trakcie Dni Morza_Sail Szczecin będziemy obchodzić jego 50-lecie.

- W piątek o godz. 12.00 w Centrum Żeglarskim rozpoczną się uroczystości związane z jubileuszem, podczas których zostanie zaprezentowany film, nie zabraknie także rozmów z kapitanami, wspomnień i urodzinowego tortu - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy Dni Morza_Sail Szczecin 2019. - Jednym z elementów obchodów jubileuszu będzie otwarcie wystawy „s/y Dar Szczecina. 50 lat na morzach i oceanach – 1969-2019”. Wystawa zostanie otwarta na placu apelowym w Centrum Żeglarskim, skąd później zostanie przetransportowana na Wyspę Grodzką na Dni Morza.

Po zakończeniu obchodów Dar Szczecina razem z inni miejskimi jednostkami przepłynie do centrum Szczecina, gdzie zacumuje przy Nabrzeżu Starówka.

Źródło: szczecin.eu