Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

13.06.2019

W niedzielę na Różance

W niedzielę na Różance
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Dwa koncerty: The Soul of Jazz oraz Dwa Serduszka, warsztaty dla najmłodszych, a tam: szyjemy torby ekologiczne i czytamy interaktywnie o przygodach „Pyzy na polskich dróżkach”. Zapraszamy w najbliższą niedzielę do Ogrodu Różanego.

16 czerwca, niedziela

godz. 12.00

Koncert The Soul of Jazz w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie pod kierunkiem Jolanty Szczepaniak-Przybylińskiej. W repertuarze standardy muzyki jazzowej.

Po występach uczniów, zapraszamy na koncert pt. Dwa Serduszka. Szwedzko-polski koncert muzyki chóralnej w wykonaniu zaprzyjaźnionych zespołów Förslöv-Grevie Church Choir i Mixed Voices z okolic Helsingborga oraz Chóru Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. 
W programie tradycyjne pieśni liryki wokalnej ze szwedzkiej Skanii i Polski. Oba zespoły pod kierunkiem Sary Carlsson i Pawła Osuchowskiego zaprezentują muzykę inspirowaną rodzimym folklorem, tradycyjnymi pieśniami i tańcami połączone humorem i muzyczną pasją.

godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty w ramach projektów: Polska - znaki szczególne i Po polskich dróżkach.

1. Polska ekologia – Polska – znaki szczególne 

Szyjemy torby, które w kolektywie z warsztatami haftu będą ozdobione haftem krajeńskim.

2. Haft krajeński – Po polskich dróżkach

Warsztaty przybliżające tradycje ludową i tradycja wytworzona. Efektem spotkania warsztatowego będą oparte na tradycji ludowej Krajniaków, ozdobione współczesne przedmioty użytkowe.

godz.13.00-14.00

Czytanie interaktywne - scena

Pyza na polskich dróżkach – Marta Kurzyńska 
Kustosz Marta Kurzyńska - na co dzień kierownik Biblioteki Muzeum Narodowego 
w Szczecinie - Zachodniopomorski Bibliotekarz Roku 2018 przybliży nam postać małej Pyzy, która lubiła wędrować po polskich dróżkach.

Różany Ogród w Szczecinie. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Źródło: szczecin.eu