Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

21.06.2019

Centrum Seniora otwarte

Centrum Seniora otwarte
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Od dziś drzwi Centrum Seniora, czyli nowego miejsca na mapie miasta dedykowanego najstarszym mieszkańcom Szczecina, są szeroko otwarte. Placówka właśnie oficjalnie rozpoczęła swoją działalność.

U podstaw pomysłu stworzenia Centrum Seniora leży idea aktywizacji osób starszych. Jest to całkowicie nowa placówka, która pełni funkcję miejsca integrującego mieszkanców. Dodatkowo, to właśnie w tym miejscu wszyscy zainteresowani będą mogli zaczerpnąć wiedzy na temat różnych aktywności na rzecz seniorów, które mają miejsce w Szczecinie. Nowo otwarte Centrum ma przede wszystkim służyć pobudzaniu aktywności obywatelskiej, społecznej, kulturalnej, zdrowotnej czy też edukacyjnej osób, które są już na emeryturze. Jednocześnie, jest to realizacja jednego z celów, które prezydent Piotr Krzystek postawił przed sobą w nowej kadencji.

- Cieszę się, że powstało tak ważne miejsce dla seniorów. Wsparcie i opieka nad osobami starszymi to nasze priorytety. Od dziś, seniorzy mogą tu przychodzić po pomoc, ale także dobre słowo. Wiemy, że bardzo często brakuje im choćby tego. Na pewno będziemy też dalej rozwijać nasze inicjatywy – powiedział Piotr Krzystek.

Celem Centrum Seniora, działającego w lokalu przy ul. Bolesława Śmiałego 16, jest wychodzenie naprzeciw zróżnicowanym potrzebom osób starszych, stwarzając przy tym warunki szeroko pojmowanego rozwoju seniorów, wsparcia społecznego oraz przygotowania do życia na emeryturze. W ramach realizacji zadania przewidziane jest m.in. aktywizowanie osób starszych poprzez różnorodne kursy, szkolenia i warsztaty, prowadzenie punktu informacyjnego dla seniorów oraz ich rodzin, prowadzenie działań w zakresie integracji międzypokoleniowej, jak również realizowanie badań i analiz potrzeb społecznych środowiska seniorów i ich rodzin.

Wszyscy goście obecni na dzisiejszym otwarciu Centrum Seniora podkreślali, jak ważna jest to inicjatywa. W ich ocenie to, że powstało takie miejsce w Szczecinie będzie pełniło bardzo przydatną funkcję i z całą pewnością przysłuży się lokalnej społeczności.

W wyniku otwartego konkursu ofert wyłoniono dwóch Partnerów (Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno- Społecznych „TWIKS”  oraz 5STEP sp. z o.o.), którzy do końca 2021 roku będą prowadzić placówkę. Lokal, w którym funkcjonuje Centrum Seniora został przygotowany i przekazany przez Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Źródło: szczecin.eu