Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

08.07.2019

Dni Odry 2019 – spływy, rejsy i koncerty

Dni Odry 2019 – spływy, rejsy i koncerty
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Już od 12 do 14 lipca zapraszamy do wspólnego świętowania Roku Odry podczas tegorocznych Dni Odry. Nadchodzący weekend będzie obfitował w rejsy, spływy kajakowe i koncerty.

Rok 2019 został uznany Międzynarodowym Rokiem Odry. To efekt decyzji podjętych przed wieloma laty, których teraz obchodzimy rocznice m.in. 200. rocznicę podpisania Protokołu Bohumińskiego w sprawie kompleksowej regulacji Odry, 100. rocznicę powołania administracji żeglugi śródlądowej, czy ustanowienie przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej rok 2019 Rokiem Ligi Morskiej i Rzecznej.

Szczecin również przyłącza się świętowania i podobnie jak w poprzednich latach zaprasza na Dni Odry, które odbędą się w weekend 12-14 lipca. Impreza będzie ulokowana na Bulwarze Piastowskim.

- Do Szczecina przypłyną zabytkowe niemieckie jednostki, wśród nich „Andreas“ największy w Niemczech nadal eksploatowany holownik - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego. - Mieszkańcy będą mogli je zwiedzać, a także wybrać się nimi w dwugodzinne rejsy po Odrze. Darmowe bilety na rejsy będzie można odebrać od piątku do niedzieli w namiocie Centrum Żeglarskiego, który stanie na Bulwarze Piastowskim.

Tuż obok jednostek zostanie ustawiona scena pływająca, na której w piątek i sobotę będą odbywać koncerty szantowo-folkowe m.in. After Blues, Mechanicy Szanty czy DAIR. Scena będzie „grać” w piątek w godzinach 19.00-21.45 oraz w sobotę od 19.00 do 23.30.

Wybierz się na spływ kajakowy!

Aby lepiej poznać Odrę i jej rozlewiska 13 i 14 lipca zapraszamy mieszkańców i turystów na darmowe spływy kajakowe pod nazwą „Spływ po Meduzostanie - Do wodnych zakątków Mare Dambiensis”. Trasa spływów wiodła będzie dookoła wyspy Radolin - przez Przekop Parnicki, Orli Przesmyk, Kanał Krętego Węża i Świętą. Uczestnicy będą mieli okazję poznać tajemnice jeziora Dąbie, zaznajomić się z legendą Mare Dambiensis, a także wziąć udział w ognisku.

Trasa, Miejsce startu, Data, Godzina, Liczba miejsc, początek-koniec

 1. Spływ po Meduzostanie - do wodnych zakątków Mare Dambiensis

Spływ kajakowy na trasie:  Przekop Parnicki, Orli Przesmyk, Kanał Krętego Węża, Święta
ul. Grobla (nad brzegiem Odry)
13 lipca 2019 (sobota)
10.00 - 14.00
10 kajaków 
(max. 20 osób)

2. Spływ po Meduzostanie - do wodnych zakątków Mare Dambiensis

Spływ kajakowy na trasie:  Przekop Parnicki, Orli Przesmyk, Kanał Krętego Węża, Święta
ul. Grobla (nad brzegiem Odry)
13 lipca 2019 (sobota)
14.00 - 18.00
10 kajaków 
(max. 20 osób)

3. Spływ po Meduzostanie - do wodnych zakątków Mare Dambiensis

Spływ kajakowy na trasie:  Przekop Parnicki, Orli Przesmyk, Kanał Krętego Węża, Święta
ul. Grobla (nad brzegiem Odry)
14 lipca 2019 (niedziela)
10.00 - 14.00
10 kajaków 
(max. 20 osób)


Trasa spływu: Przekop Parnicki, Orli Przesmyk, Kanał Krętego Węża, Święta
Długość trasy spływu - około 7,5 km
Czas trwania spływu - 4 godziny                                                                                                          
Udział w spływie od 13 roku życia. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w spływie wyłącznie pod opieką dorosłych. Uczestnicy muszą posiadać umiejętność pływania wpław oraz minimalne doświadczenie w pływaniu kajakiem.

Chętni do udziału w spływach mogą zgłaszać swoje kandydatury wysyłając maila z formularzem zgłoszeniowym (do pobrania na stronie www.centrumzeglarskie.pl) na adres: m.marach@centrumzeglarskie.pl oraz e.lesniowska@centrumzeglarskie.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Żeglarskie w Szczecinie oraz Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski.

Źródło: szczecin.eu