Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

16.07.2019

Sukces reprezentacji Szczecina na TSR 2019

Sukces reprezentacji Szczecina na TSR 2019
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Pierwszy sukces Reprezentacji Szczecina na tegorocznych regatach i przygotowania do drugiego etapu The Tall Ships Races 2019.

Dar Szczecina, Fryderyk Chopin i Urtica – to właśnie te jednostki będą reprezentowały Szczecin w drugim etapie tegorocznych The Tall Ships Races. We wtorek wieczorem załogi wyjeżdżają do Danii, skąd wypłyną na ostatni etap regat.

W pierwszym etapie załoga Daru Szczecina spisała się na medal i to dosłownie. A konkretnie na srebro. S/y Dar Szczecina zdobył II miejsce w klasie C w The Tall Ships Races na etapie Aalborg – Fredrikstad. Teraz jednostka wraz z Reprezentacją Szczecina bierze udział w rejsie towarzyskim na trasie Fredrikstad – Bergen, skąd wyruszy drugi, dłuższy wyścig tegorocznych regat.

Etap 2 Bergen – Aarhus rozpocznie się w środę, 24 lipca i zakończy 4 sierpnia wielkim finałem w duńskim Aarhus.

We wtorek, 16 lipca około godziny 22.00 z Centrum Żeglarskiego wyjadą reprezentanci Szczecina w drugim etapie The Tall Ships Races 2019. Reprezentacja Szczecina na pokładach Urtici, Daru Szczecina i Fryderyka Chopina będzie liczyć łącznie ponad 50 osób. Załogi szczecińskich jednostek wymienią się w duńskim Hanstholm.

Źródło: szczecin.eu