Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

19.07.2019

Szczeciński triathlon powraca na Łasztownię

Szczeciński triathlon powraca na Łasztownię
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Około 800 zawodników z całej Polski stanie w niedzielę na starcie szczecińskiego triathlonu, który po raz kolejny zostanie zorganizowany na Łasztowni w towarzystwie Dźwigozaurów.

Rekordowa liczba triathlonistów przyjedzie do Szczecina i weźmie udział w zawodach dla ludzi z żelaza. Wszystko rozpocznie się  o godz. 8.00 w niedzielę, 21 lipca, kiedy to pierwsi zawodnicy wskoczą do Odry i przepłyną określony dystans. Później wsiądą na rowery, a na końcu przebiegną szczecińskimi bulwarami. Szczeciński triathlon będzie zorganizowany na trzech dystansach.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania na bulwarach i trasie zawodów. Miasteczko zawodów zostanie ulokowane na parkingu w sąsiedztwie Dźwigozaurów, a zawodnikom będzie można dopingować na Bulwarze Gdyńskim, Nabrzeżu Starówka i Bulwarze Piastowskim. 

Szczeciński triathlon jest częścią cyklu Tri Tour 2019, czyli 4 wyjątkowych imprez triathlonowych na czele z Super League Triathlon organizowanych w Charzykowach, Sierakowie, Poznaniu i Szczecinie. Za starty w imprezach cyklu Tri Tour zawodnicy otrzymują punkty, na podstawie których wyłaniani są zwycięzcy klasyfikacji generalnej i kategorii wiekowych.

Źródło: szczecin.eu