Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

22.07.2019

Wystartowały Etapowe Regaty Turystyczne. To już 55 edycja

Wystartowały Etapowe Regaty Turystyczne. To już 55 edycja
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Ponad 250 żeglarzy i 61 jachtów wystartowało w 55. Etapowych Regatach Turystycznych. Zmagania rozpoczęły się w sobotę, 20 lipca 2019 roku w porcie Trzebieży. W uroczystym otwarciu imprezy udział wziął zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

Etapowe Regaty Turystycznych to jedna z najbardziej znanych imprez żeglarskich na Pomorzu Zachodnim, organizowanej przy współudziale władz miast i gmin: Police, Świnoujście, Dziwnów, Kamień Pomorski, Wolin, Nowe Warpno, Trzebież, Stepnica oraz Szczecin. W organizację przedsięwzięcia włącza się również od lat Urząd Marszałkowski.

Tygodniowe zawody podzielono na osiem etapów. Uczestnicy pokonają trasę z Trzebieży przez Świnoujście i Dziwnów do Kamienia Pomorskiego i z powrotem przez Dziwnów, Świnoujście, Wolin, Nowe Warpno i Stepnicę, ponownie do Trzebieży. To tam w kompleksowo zmodernizowanym porcie – 28 lipca br. - odbędzie się ceremonia zamknięcia regat wraz z wręczeniem pucharów, nagród oraz upominków.

Inaugurację zawodów tradycyjnie ogłosił prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Zbigniew Zalewski. Poczet sztandarowy stanowiła rodzinna, trzypokoleniowa załoga jachtu s/y „Gueswork”. Wczesnym popołudniem nastąpił start pierwszego z etapów imprezy.

Autor: Łukasz Jucha

Źródło: wzp.pl