Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

08.08.2019

Sportowe emocje podczas drugiego Memoriału im. Wiesława Maniaka

Sportowe emocje podczas drugiego Memoriału im. Wiesława Maniaka
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Już 15 sierpnia odbędzie się drugi Memoriał im. Wiesława Maniaka. To wydarzenie upamiętniające najwybitniejszą legendę szczecińskiego sprintu, „najszybszego białego człowieka na świecie” w swoich czasach, medalistę olimpijskiego (Tokio’64), Mistrza Europy.

Memoriał odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym imienia samego Maniaka (ul. Litewska 20) i obfitował będzie w wiele ciekawych konkurencji. Duża liczba uczestników zawodów przyjedzie do Szczecina wprost z Drużynowych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy, które kończą się zaledwie 4 dni przed Memoriałem.

- Konkurencję memoriałową stanowić będzie dwubój sprinterski (100m + 200m), który wyłoni najlepszego sprintera i sprinterkę szczecińskich zawodów - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Zwycięzcą zostanie ten, kto uzyska najwyższy wynik punktowy (według tabel IAAF) po zsumowaniu przeliczonych wyników ze 100 i 200 metrów.

W pozostałych konkurencjach również należy spodziewać się wysokiego poziomu, ze względu na uczestnictwo wielu gwiazd polskiej lekkiej atletyki, m.in. Piotra Liska, Pawła Wojciechowskiego (skok o tyczce), Marcina Lewandowskiego (800 m), Michała Haratyka (pchnięcie kulą) oraz Patrycji Wyciszkiewicz (400 m). W kilku konkurencjach do rywalizacji włączą się zawodnicy zagraniczni, w tym z USA.

Memoriał odbędzie się 15 sierpnia na stadionie przy ul. Litewskiej. Początek rywalizacji o godz. 16.00.

Bilety w cenie 5-10 zł można kupić za pośrednictwem strony https://abilet.pl/impreza/memorial-wieslawa-maniaka-5849
Więcej informacji w wydarzeniu na Facebook’u 2. Memoriał Wiesława Maniaka

Źródło: szczecin.eu