Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

08.08.2019

Niedziela w Ogrodzie Różanym

Niedziela w Ogrodzie Różanym
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Już w tę niedzielę 11 sierpnia na scenie w Ogrodzie Różanym zagości Wojtek Rapa Quartet z programem pt. „Obfitość”. Usłyszymy utwory własne, a także znane polskie i światowe przeboje w aranżacjach utrzymanych w stylu jazz-rocka.

Wraz z koncertem odbędą się warsztaty dla najmłodszych POLSKI BIG-BIT – POLSKA ZNAKI SZCZEGÓLNE, podczas których Wojtek Rapa zabierze uczestników w sentymentalną podróż w świat polskiego rock'n'rolla.

Nadchodząca niedziela to doskonała okazja do kontynuowania wakacyjnej fiesty. Z pomocą przychodzi Wojtek Rapa Quartet w składzie: Wojtek Rapa - gitary i wokal, Janusz „Kanapa” Jędrzejewski - bas, Jakub „Fiszka” Fiszer - perkusja, Małgorzata Jarmoc - wokal. Koncert rozpocznie się o godz. 12:00.

- W godzinach 11:00 – 14:00 odbędą się warsztaty POLSKI BIG-BIT – POLSKA-ZNAKI SZCZEGÓLNE - mówi Robert Grabowski, rzecznik prasowy Szczecińskiej Agencji Artystycznej. - Wojciech Rapa jako aktywny muzyk i bezpośredni świadek narodzin polskiego rock'n'rolla przedstawi historię muzyki popularnej, kompendium wiedzy o najważniejszych zespołach i postaciach polskiego big-beatu. Ciekawe historie opowiedziane w luźnej atmosferze to świetny pretekst do wspólnego rodzinnego spaceru do Różanki, dla każdego znajdzie się coś interesującego.

W ramach warsztatów POLSKA ZNAKI SZCZEGÓLNE przyjrzymy się również bardzo inspirującemu zagadnieniu: „HAFT SZAMOTULSKI – PO POLSKICH DRÓŻKACH”. To znakomita szansa do poznania wielkopolskiego folkloru. 
Przy okazji będzie opowieść o historii haftu szamotulskiego, jego pochodzeniu, kolorystyce i współczesnym wykorzystaniu. Wspaniała zabawa gwarantowana!

Dla miłośników nieco bardziej stonowanej i refleksyjnej formy obcowania z kulturą, proponujemy warsztaty pt. „SŁOŃ W PEŁNYM ZNACZENIU SŁOWA” – przedstawienie o poszukiwaniu swojej tożsamości, obronie własnych wartości i umiejętności odważnego życia na własnych zasadach. Początek o godzinie 13:00.

Źródło: szczecin.eu