Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

12.08.2019

Kogo zobaczymy podczas Memoriału Maniaka?

Kogo zobaczymy podczas Memoriału Maniaka?
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Pora zaprezentować nasze gwiazdy tegorocznego Memoriału Maniaka, który odbędzie się 15 sierpnia na stadionie przy ul. Litewskiej.

Część z nich pojawiała się już w zapowiedziach, więc te kilka nazwisk (Wyciszkiewicz, Lisek, Haratyk, Lewandowski) zaskoczeniem nie będzie.

Nie wiemy, która z nich jest większą gwiazdą, więc zaczynamy od tego, który jest bardziej „nasz” szczeciński.

PIOTR LISEK!!!

W tym roku dwukrotnie poprawiał własny rekord Polski, doprowadzając go do poziomu 6.02 m.

To 11. wynik w historii światowej lekkiej atletyki, co w naturalny sposób stawia naszego „chłopaka z plakatu” w gronie pretendentów do podium na Mistrzostwach Świata w Doha (Katar), które rozpoczną się pod koniec września.

Popularny „Lisu” bardzo lubi startować u siebie na stadionie w Szczecinie, gdzie ma najwierniejsze grono kibiców, wszak mieszka niemalże po sąsiedzku. Zwykle dodatkowo go to motywuje, więc oczekiwać możemy wysokich lotów.

- Największym konkurentem będzie zapewne Paweł Wojciechowski - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Przesympatyczny bydgoszczanin ma ogromny sentyment do Szczecina, bo to tutaj rozprawił się z 23-letnim rekordem Polski Mirosława Chmary, skacząc na Pl. Lotników 5.91. Niecałe 2 tygodnie później został natomiast Mistrzem Świata w koreańskim Daegu.

Jeśli dodamy do tego grona Mistrza Europy z Amsterdamu (2016) Roberta Soberę, to oznaczać może tylko jedno: emocje i wysokie skoki gwarantowane!
Nie może Was zabraknąć!

Bilety do nabycia na stronie: www.nettoarena.pl
Więcej informacji w wydarzeniu na Facebook’u 2. Memoriał Wiesława Maniaka

Źródło: szczecin.eu