Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

22.08.2019

Nowe życie placu: Wielkie świętowanie

Nowe życie placu: Wielkie świętowanie
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Wspólne śniadanie, spacery z przewodnikami, koncerty, kino pod chmurką, zabawy i warsztaty dla dzieci oraz dorosłych - to tylko niektóre atrakcje zaplanowane z okazji Święta placu Orła Białego, które odbędzie się w najbliższą sobotę.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM IMPREZY:

9.00 - start instalacji edukacyjnej, pokazującej nieistniejącą, przedwojenną zabudowę placu i sposób jego funkcjonowania

9.30 - Śniadanie od święta. Każdy chętny może przynieść swoje przysmaki i podzielić się nimi z innymi lub zjeść je wspólnie przy jednym stole. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnych talerzy i sztućców. Organizatorzy zapewniają gorącą wodę na kawę i herbatę, koce, leżaki i dobrą zabawę.

9.00 - 13.00 - Śniadanie sąsiedzkie na placu, czyli Szczeciński Bazar Smakoszy w letniej odsłonie. Na miejscu można kupić lokalne specjały, zjeść je na miejscu i dołączyć do grona piknikujących.

10.00 i 12.00 - szkolenia z jazdy na rowerze z instruktorami ze stowarzyszenia Rowerowy Szczecin .

10.30 - spotkanie z Władysławem Stecem, twórcą największego w Polsce zegara kulkowego. Na czas święta zegar przewędruje z witryny sklepu Pod Gwiazdami na środek placu . Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się jak powstawał, jak działa i jak zmieniał się plac Orła Białego przez ostatnie 23 lata.

10.30 - warsztaty tworzenia własnego orła, które poprowadzą artystki z Festiwal Tkaniny w Szczecinie.

Ok. 10.30 - 11.00 - pokaz i warsztaty szkoły tańca House Of Dance

11.00 - spacer z Pawłem Madejskim, przewodnikiem przyrodniczym, twórcą internetowej mapy drzew Szczecina i spacerów z cyklu Drzewa i krzewy Szczecina , który tym razem opowie o zieleni placu.

11.00 - spotkanie informacyjne z Fundacją Sektor 3 na temat Inicjatywy Lokalnej

Od 11.00 - pozostałe atrakcje dla młodszych i starszych: 

- bookcrossing: wymiana i adopcja książek. Przynieś książkę, weź książkę! 
- malowanie buziek
- warsztaty tworzenia papierowych kwiatów; 
- warsztaty mądrego gospodarowania jedzeniem z Jadłodzielnią 
- nauka puszczania wielkich baniek 
- wspólne robienie girlandy
- warsztaty tworzenia mapy mentalnej placu Orła Białego z Pauliną Romanowicz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Stołczyna FORUM ; 

- zabawy animacyjne - Kooperatywy Łaźnia;
- stoisko informacyjne Młodzieżowego Strajku Klimatycznego

11.30 - ekologiczny spacer po Starówce połączony ze wspólnym sprzątaniem okolicy, na każdego uczestnika czeka darmowy kupon na kawę i ciastko w kawiarni.

11.50 - wspólne zdjęcie z drona

12.00 - spacer z przewodnikami: Przemkiem Głową i Tomaszem Wieczorkiem

12.30 – spotkanie informacyjne na temat programu „mikroDOTACJE 2019”

13.00 - koncert wokalny

13.40 - spotkanie z Pawłem Gutem z Archiwum Państwowego, który opowie między innymi o dziejach fontanny na placu Orła Białego

16.00 - Forum Romanum Młodych: grupa Szczecin 2.0 zaprasza młodzież i studentów na spotkanie z Prezydentem Szczecina Danielem Wacinkiewiczem

17.00 - koncert młodych akordeonistów z Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie

17.30 - koncert zespołu sambowego Akademii Sztuki

21.00 - Kino sąsiedzkie na pl. Orła Białego, projekcja filmu "Nasz najlepszy rok" przygotowana przez Stowarzyszenie "in tractu" .

Natomiast w niedzielę wieczorem stowarzyszenie Nasze Śródmieście zaprasza na koncert pt.: Muzyka w Przestrzeni. Tematem przewodnim będzie muzyka rockowa. Początek o godz. 19.

Źródło: szczecin.eu