Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

04.09.2019

140 lat komunikacji miejskiej w Szczecinie

140 lat komunikacji miejskiej w Szczecinie
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Najbliższy weekend przebiegnie pod znakiem wielkiego świętowania 140 lat komunikacji miejskiej w Szczecinie. Do obchodów przyłączają się także miejskie spółki transportowe oraz ZDiTM.

Zwiedzanie zajezdni, parady pojazdów i podróż wyjątkowym taborem – to tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców naszego miasta i turystów.

7 i 8 września to wielkie święto miłośników miejskiej komunikacji. Będą parady autobusów i tramwajów, zwiedzanie zajezdni i pociągi specjalne do Polic.

Jak przypomina Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji Miejskiej w Szczecinie pierwszą linię tramwaju konnego uruchomiono 23 sierpnia 1879 roku. Mija więc 140 lat od tego wyjątkowego wydarzenia. Warto zatem wspólnie świętować! W organizację obchodów zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób. Swój udział zapowiedzieli także miłośnicy autobusów i tramwajów z innych miast, a w paradzie autobusowej wezmą udział zabytki, o jakich w Szczecinie można tylko pomarzyć.

- W skład parady autobusowej, której przejazd zabezpieczać będą funkcjonariusze KMP w Szczecinie oraz Nadzór Ruchu ZDiTM, wejdzie m.in. 10 zabytkowych pojazdów z Warszawy, Poznania, Paterku k. Bydgoszczy, Szczecina i Polic, a także autobusy współczesne - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Wśród atrakcji będzie także możliwość podróży zabytkowymi tramwajami, a także taborem współczesnym, ale po wyjątkowej trasie. Oprócz tego zwiedzanie zajezdni Dąbie, Klonowica i Pogodno oraz pokazy sprzętu technicznego spółki Tramwaje Szczecińskie.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły na stronie www.zditm.szczecin.pl, www.mkm.szczecin.pl, www.facebook.com/STMKM

Źródło: szczecin.eu