Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

04.09.2019

„Nowe życie placu”: Ciekawy weekend w mieście

„Nowe życie placu”: Ciekawy weekend w mieście
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Już w ten weekend na placu będzie można zjeść kolejne smaczne śniadanie, obejrzeć dobry film i wziąć udział w warsztatach bębniarskich. Zapraszamy!

Czwartek dla placu

Podczas pikniku  "Zielona Ściana - więcej tlenu dla Szczecina !" powstanie instalacja, która docelowo trafi na plac Orła Białego.

- Zapraszamy na piknik, podczas którego odbędą się prezentacje pnączy - generatorów tlenu, wspólny montaż konstrukcji zielonej ściany, a także projektowanie rozmieszczenia sadzonek roślin pod okiem specjalistów ogrodnictwa ekologicznego – zachęcają organizatorzy spotkania. - Do Waszej dyspozycji będą doniczki, ziemia akcesoria i narzędzia ogrodnicze oraz sadzonki roślin.

Spotkanie odbędzie się 5 września 2019 r. na rogu Jagiellońskiej i Śląskiej w Szczecinie, w godzinach 11.00 -15:00

Wstęp wolny

Organizatorzy:
Liga Ochrony Przyrody Oddział Szczecin
Zielona Moda Anna Kubiak

Śniadanie sąsiedzkie na pl. Orła Białego

W sobotę 7 września w godz. 9.00 -13.00 na pl. Plac Orła Białego Szczecin odbędzie się kolejne "Śniadanie sąsiedzkie na pl. Orła Białego", na które zaprasza ekipa Szczecińskiego Bazaru Smakoszy.

- Tym radosnym spotkaniem w rodzinnej atmosferze kontynuujemy cykl spotkań przy wspólnym posiłku, a najróżniejsze frykasy będzie można kupić od zaproszonej na tę okazję części Wystawców coniedzielnego Bazaru w OFF Marina. Wszyscy szczecinianie i turyści są mile widziani!  - zachęcają organizatorzy.

Inicjatywa jest częścią prototypowania placu,

Kolejny termin:

SOBOTA 21.09 (9-13)

Kino sąsiedzkie na pl. Orła Białego | „Viviane chce się rozwieść”
W sobotę 7 września o godz. 20 na pl. Orła Białego w Szczecinie rozpocznie się plenerowa projekcja niezwykle ważnego, emocjonalnego i przekazującego trudną do zaakceptowania historię filmu "VIVIANE CHCE SIĘ ROZWIEŚĆ".

Tym spotkaniem kontynuowany jest cykl o nazwie "Kino sąsiedzkie na placu Orła Białego".

- Przygotujemy dla Was trochę leżaków, kocyków i krzeseł, ale gdyby było nas nieco więcej, zawsze warto zabrać ze sobą coś do siedzenia - własne leżaki czy kocyki mile widziane – zapraszają organizatorzy.

Kolejna projekcja:

NIEDZIELA 22.09 (20-21): "Bloki"

Weź udział w warsztatach

Warsztaty bębniarskie (dzieci, młodzież/wiek 10+, dorośli)

7.09.2019 godz. 13:00 (BLOK 1), 14:00 (BLOK 2), 16:00 (BLOK 3)

Wstęp bezpłatny,  zapisy: tworzesie@gmail.com. Ilość miejsc jest ograniczona. Organizator prosi o podanie nazwy wydarzenia w tytule maila.

Wspólna gra na instrumentach doskonale integruje grupę, spaja zespół, wyzwala radość, a uczestników czyni dumnymi z tego, że udało im się wydobyć dźwięki tworzące jedną całość. Prawdziwość tej teorii sprawdzimy podczas warsztatów bębniarskich prowadzonych przez Izę Kowalewską. Zapraszamy do wspólnego muzykowania.

Warsztatom towarzyszyć będzie działanie animacyjne TWORZĘ, WIĘC JESTEM podczas, którego wspólnie z uczestnikami warsztatów oraz Katarzyną Mierzejewska przygotujemy dzwonki wietrzne i przemienimy wybrane drzewo w drzewo dźwięków.

Prowadzenie warsztatów: Iza Kowalewska

Organizatorzy: Las Sztuki, 13 muz

Źródło: szczecin.eu