Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

10.09.2019

Jesienne spacery szlakiem Pivnego Szczecina z nowym gadżetem

Jesienne spacery szlakiem Pivnego Szczecina z nowym gadżetem
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Przed nami jesienne odsłony spaceru tematycznego Pivny Szczecin. Z tej okazji w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza pojawił się nowy gadżet – to degustacyjny pokal, który można kupić i wybrać się później na wycieczkę z przewodnikiem szlakiem Pivnego Szczecina.

Skąd wzięła się nazwa piwnica, czy też samo słowo piwo? Jak piwo potrafiło wpływać na życie, a nawet przebieg bitew? Dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie? Co łączy piwo z chlebem? W jaki sposób piwo ratowało życie? Czy mitologiczny gryf ma swoje początki w tych samych stronach co… piwo?

- Te i wiele innych ciekawych historii i historyjek związanych z dziejami i zabytkami Grodu Gryfa przybliżymy na szlaku tematycznym Pivny Szczecin - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Podczas spaceru nie zabraknie również legend związanych z miastem, jak i poszczególnymi miejscami oraz dziejami Szczecina. Miasta pełnego fascynujących opowieści…

Jesienne spacery zaplanowano na 24 września i 18 października na godz. 18.00. Ten październikowy będzie towarzyszył odbywającemu się w Alei Kwiatowej Oktoberfestowi.

Wycieczki połączone są z degustacją złotego trunku w odwiedzanych browarach. Trzygodzinne wycieczki prowadzone są przez miejskiego przewodnika i kosztują 59 zł (w cenie wliczone są już degustacyjne pokale). Piwne szklanki można też kupić bez uczestnictwa w spacerze. Koszt gadżetu to 19 zł.

Spacery tradycyjnie wyruszą z Centrum Informacji Turystycznej na Alei Kwiatowej. Bilety na wydarzenia można kupić w CIT-ie. Liczba uczestników spaceru jest ograniczona.

Źródło: szczecin.eu