Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

20.03.2017

Wraca akcja Pasażer od przedszkola

Wraca akcja Pasażer od przedszkola
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

W zeszłym roku przez 2 miesiące zajezdnie autobusowe na Klonowica i Struga odwiedziło ponad 700 dzieci.

Zapraszamy na wiosenną edycję akcji Pasażer od Przedszkola. Zajęcia organizowane przez ZDiTM, a także spółki przewozowe SPAK i SPAD przeznaczone są dla dzieci z przedszkoli i klas początkowych szkół podstawowych.  

Dzieci podczas spotkań przez nas organizowanych dowiadują się co dokładnie dzieje się na zajezdni autobusowej, jakie są zadania jej pracowników. Poruszane są sprawy związane z bezpiecznym dojściem do przystanków oraz zasady zachowania się na nich. Młodzi pasażerowie dowiadują się także czego nie wolno robić w autobusach i tramwajach. Okazuje się bowiem, że nie każdy zna podstawowe reguły, a niektórzy nie wiedzą nawet o konieczności kasowania biletu. Ogromnym przeżyciem dla uczestników spotkań na zajezdniach jest prawdziwa kontrola biletowa i otrzymanie odznaki wzorowego pasażera. Atrakcją jest przejazd autobusem przez myjnię i warsztat, a także możliwość zajęcia fotela kierowcy i użycie klaksonu. Dzięki spotkaniom niektóre dzieci mają okazję pierwszy raz jechać autobusem.

Akcja „Pasażer od przedszkola” została zapoczątkowana we wrześniu zeszłego roku, a zainteresowanie placówek przerosło nasze oczekiwania. Zajezdnię przy ulicy Struga i Klonowica odwiedziło prawie 30 grup. Liczymy na to, że w tej edycji uda się pobić ten rekord. Dzieci podczas spotkań otrzymają ulotki z informacjami o zasadach bezpieczeństwa, odznaki wzorowego pasażera, a także upominki od partnerów naszej akcji.

Partnerami akcji są Totalizator Sportowy - oddział w Szczecinie, Port Szczecin - Świnoujście oraz Grupa Azoty.

Zgłoszenia przyjmowane są przez spółki:

Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Dąbie" Sp. z o.o., ul.Struga 10 Marzenna Pszczoła, tel.91 4668206, pszczola@spad.szczecin.pl

Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe KLONOWICA sp.z o.o, ul.Klonowica 3 c

Sekretariat, tel.91 432 84 00, sekretariat@spak.pl

Źródło: szczecin.eu