Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

19.04.2017

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Filharmonii

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Filharmonii
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Już w najbliższą niedzielę (23.04) w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza będziemy obchodzić Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Prawa  autorskie są niezwykle ważne dla każdego twórcy. Z racji tego, że ich święto obchodzimy razem z Dniem Książki, Filharmonia postanowiła uczcić ten czas rodzinne. W programie aż trzy wydarzenia – warsztaty muzyczne dla niemowląt, odczyt muzycznych wierszyków i zajęcia z rysowania mangi!  

Warsztaty "Pierwszy dyrygent"

23 kwietnia, godz. 9:00; wiek odbiorców: 3 msc. - 2 lata wraz z opiekunami; bezpłatne wejściówki

Jak zainteresować niemowlaki światem instrumentów? Pokazać im pierwszą filharmoniczną książeczkę kontrastową! Ilustracje, dobrane specjalnie z myślą o najmłodszych, pozwolą budować rodzicom więź z dzieckiem i dbać o jego rozwój już od pierwszych chwil spędzonych razem. Wystarczy pokazać dziecku obrazek i opowiedzieć mu o świecie, który je otacza.

Książeczka „Pierwszy dyrygent” została przygotowana z myślą o możliwościach percepcyjnych i uwagowych niemowlęcia w pierwszych miesiącach życia. Ilustracje o wysokim kontraście i wyraźnych kształtach wspomogą rozwój wzroku malucha i wprowadzą go w świat instrumentów muzycznych. – mówi dr Alicja Niedźwiedzka z pracowni psychologii niemowląt Babylab UW, działającym przy Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Premiera książeczki odbędzie się podczas warsztatów dla niemowląt oraz najmłodszych słuchaczy (zapraszamy opiekunów razem z dziećmi w wieku od 3 miesięcy do 2 lat). Zajęcia polegać będą na wsłuchiwaniu się w dźwięki instrumentów, które wyszczególnione zostały w książeczce kontrastowej. W zajęciach, które poprowadzi Agata Kolasińska, znana jako DoNuta, zaangażowani będą także opiekunowie. Warsztaty odbędą się w foyer przy sali symfonicznej i potrwają ok 45 minut. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie Filharmonii od wtorku 18 kwietnia od godziny 13:00. Ze względu na specyficzny charakter zajęć ilość wejściówek jest ograniczona do 15 (jedna wejściówka to miejsce dla jednego dziecka i jednego opiekuna).

Wierszyki dla dzieci "Z historii muzyki dla wszystkich wierszyki".

23 kwietnia, godz. 10.30; wstęp wolny

Muzycy Orkiestry Symfonicznej i pracownicy administracji Filharmonii w Szczecinie, żeby zaakcentować Światowy Dzień Książki, będą czytać z podziałem na role wierszyki z książeczki Grzegorza Wasowskiego "Z historii muzyki dla wszystkich wierszyki". Wydarzenie potrwa godzinę i odbędzie się w holu głównym Filharmonii – zapraszamy wszystkich, bez żadnych ograniczeń – rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami, ciotki, wujków i kuzynów! Wszystkiemu przyświecać będzie motto: "Smutek zetrze Ci z oblicza muza Miecia Karłowicza". Dodatkowo swoją premierę będą mieć kolorowanki dla najmłodszych, które powstały na bazie ilustracji z książki.

Warsztaty z rysunku Mangi

23 kwietnia, godz. 12.00; wiek odbiorców: od 10 roku życia; wstęp bezpłatny, wymagana wcześniejsza rejestracja na adres e-mail a.kolasinska@filharmonia.szczecin.pl

Ołówki, kredki i mazaki przydadzą się na zajęciach z rysunku. Tematyka dotyczyć będzie mangi - japońskiej sztuki komiksowej. Zajęcia poprowadzi jeden z przedstawicieli szkoły Kotoba - szczecińskiej szkoły kultury japońskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby udoskonalić swój warsztat rysunku, bądź rozpocząć swoją przygodę z rysowaniem. Zgłoszenia można przesyłać na adres a.kolasinska@filharmonia.szczecin.pl od wtorku 18 kwietnia.

Więcej informacji o aktualnej ofercie Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza: http://filharmonia.szczecin.pl/

Źródło: szczecin.eu