Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

20.04.2017

Weekend w Pleciudze

Weekend w Pleciudze
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Przed nami kolejny weekend w Teatrze Lalek "Pleciuga", podczas którego coś dla siebie znajdą zarówno młodzi, jak i starsi mieszkańcy Szczecina.

Już w najbliższy piątek (21 kwietnia) o godzinie 20.00 dorośli widzowie będą mogli udać się na spektakl pt. "Disco macabre".

Disco  polo jest dobre na wszystko! Na wesele, na jubileusz, na imprezę integracyjną... na stypę? Czemu nie! Zespół ONE TAKT zagra discopolowe rytmy w każdej sytuacji. Nawet gdy stanie przed ponurym DJ-em Charonem  i jego mrocznym chórkiem The Cerbers.

„Disco macabre” to prześmiewcza i bezlitośnie kpiąca ze współczesnego świata opowieść o discopolowym tańcu ze śmiercią. To także spotkanie z najbardziej pogardzanym gatunkiem muzycznym w najbardziej zaskakujących aranżacjach.

Disco macabre

reż. Arkadiusz Buszko

Piątek, 21 kwietnia br., godz. 20.00

Z  kolei najmłodszych widzów Pleciuga zaprasza już w niedzielę (23 kwietnia br.). To właśnie wtedy, o godzinie 11.00  rozpocznie się spektakl dla dzieci pt. "Rosnę" w reżyserii Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego.

"Rosnę" to nastrojowa i prosta opowieść o oczekiwaniu na narodziny dziecka oraz o pierwszych chwilach niemowlęcia. Spektakl, utrzymany w rodzinnej atmosferze, pozbawiony jest słów; na dziecięce zmysły oddziałuje poprzez dźwięki, ruch i barwy. „Rosnę” to urocza propozycja dla rodzin z małymi dziećmi: nie tylko zapewnia powrót do świeżych jeszcze wspomnień, lecz także zaprasza do wprowadzenia maluchów w świat, w którym na pytanie „skąd się  wziąłem” można odpowiedzieć przy pomocy teatru.

Spektakl  został nagrodzony Bursztynowym Pierścieniem.

Rosnę

reż. Mariola Fajak-Słomińska, Janusz Słomiński

Niedziela, 23 kwietnia br., godz. 11.00.

Więcej  informacji o wydarzeniach odbywających się w Teatrze Lalek "Pleciuga" znajduje się na stronie internetowej http://www.pleciuga.pl/

Fot. Piotr Nykowski

Źródło: szczecin.eu