Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

15.05.2017

Długi weekend w Kanie

Długi weekend w Kanie
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Storytelling, saksofony, dziecięce opowieści i spotkanie kulinarne, czyli długi weekend w Kanie

18−19 maja, godzina 19, „Margarete”, wideogawęda, Piwnica Kany, wstęp: 15 zł, liczba miejsc ograniczona (obowiązują zapisy: paula@kana.art.pl)

19 maja, godzina 21, „Muzyka dla teatru”, koncert Rogera Döringa, Piwnica Kany, wstęp: 15 zł

20 maja, godzina 12, XIV Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej: Scena dla najmłodszych, „Saga o Sigurdzie, Kowalu Gwiazd”, koncert/spektakl dla dzieci, Teatr Kana, wstęp: 5zł (dzieci)/10 zł (opiekunowie)

21 maja, godzina 16, „Na talerzach”, spotkanie z Markiem Kodzisem połączone z praktyczną prezentacją i poczęstunkiem, Piwnica Kany, wstęp: 10 zł (koszt produktów)

OPISY

„Margarete”
wideogawęda
Piwnica Kany
"Margarete" opowiada o wynikającym z prostej ciekawości zakupie sześćdziesięciu czterech szpulek filmu należących do przypadkowej osoby, mieszkanki przygranicznego rejonu wschodnich Niemiec. Fascynacja estetycznym walorem obrazu starej kliszy i sentymentalna podróż do czasu socjalistycznych scenografii inkrustowana jest poznawaniem procesu przetwarzania i ponownego wykorzystania pierwotnego materiału. To refleksja na temat rejestracji wspomnień i prywatne śledztwo dotyczące tożsamości osoby, która pozostawiła po sobie ślad na niemej kliszy.
 
koncepcja i wykonanie: Janek Turkowski
wideo: Margarete Ruhbe, Martyna Głowacka, Adam Ptaszyński, Marcin Piątkowski, Janek Turkowski
scenografia: Wiesława Turkowska, Martyna Głowacka, Janek Turkowski
muzyka: Roger Anklam, Przemek Radar Olszewski
tłumaczenie:  Marcin Piątkowski, Andrzej Wojtasik
menadżer: Iwona Nowacka
premiera: 27 maja 2010
czas trwania: 55 minut

Roger Döring, „Muzyka dla teatru”
koncert
Piwnica Kany
Roger Döring tworzy muzykę do filmów, spektakli teatralnych i tanecznych. Podczas kameralnego, solowego koncertu w Piwnicy Kany zagra na kilku instrumentach dętych (saksofon, tuba, klarnet). Spowolnione tempo jego utworów stanowi odpowiedź na otaczający nas pośpiech. Najpierw zapętlone brzmienia skupiają nas w tu i teraz, skutecznie izolując od znanego z codzienności zgiełku. Kolejne, dokładane warstwy dźwięków harmonizują oddech i uspokajając ciało, dają wgląd w sceny rozgrywane w wyobraźni. Seans poznawania, przybliżania się do „siebie”. Po powrocie z koncertu w kwietniu jeden z anonimowych widzów napisał w swoim dzienniku: „Teatr jednego muzyka? Raczej zaproszenie do osobistego świata, wyprawa w nieznane, powolna podróż za oddechem − w półmrok, w przestrzeń, w której jest miejsce na ciszę i na zgrzyt statywu. Kim jesteś, Rogerze Doeringu, który swoimi klarnetami, saksofonami i tubami dawałeś świadectwo własnego „nie wiem"? Kim jestem? Słyszę to pytanie za plecami.”

„Saga o Sigurdzie, Kowalu Gwiazd”, XIV Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej
scena dla najmłodszych, koncert/spektakl dla dzieci
Baśń skandynawska dla najmłodszych połączona z prezentacją instrumentów dawnych oraz warsztatami tanecznymi.

wykonawcy: Zespół Tryzna, Michał Matynia (kierownictwo artystyczne)
czas trwania baśni: 60 minut

Grupa Tryzna to Stowarzyszenie Rekonstruktorów z siedzibą w Szczecinie. Zespół zajmuje się eksploracją i prezentacją muzyki średniowiecznej z Europy Zachodniej i Północnej. Jako Stowarzyszenie działa w wielu różnorodnych projektach, wszystkie z nich są jednak tematycznie związane ze średniowieczem. Do swoich projektów zaliczają m.in. badania średniowiecznej ikonografii i manuskryptów w poszukiwaniu zabytków muzycznych, rekonstrukcję instrumentów oraz prezentację muzyki na żywo w strojach i na replikach instrumentów z epoki. Zdobytą już wiedzą dzielą się podczas festiwali oraz wykładów, głównie poprzez pracę warsztatową z dziećmi w czasie której uczestnicy sami mogą zbudować średniowieczny instrument.
Przedsprzedaż biletów od 24.04.17 do 11.05.17 w Republice Rozmaitości Fanaberia przy Deptaku Księcia Bogusława X nr 5 oraz na stronie www.famd.pl oraz na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu w Ośrodku Teatralnym Kana w Szczecinie.

„Na talerzach”
spotkanie z Markiem Kodzisem połączone z praktyczną prezentacją i poczęstunkiem
Piwnica Kany
Spotkanie z Markiem Kodzisem, mistrzem kuchni wegetariańskiej z ponad trzydziestoletnim stażem i mnóstwem doświadczeń podróżniczo-kulinarnych, twórcą jednego z najbardziej znanych i lubianych przedsięwzieć gastronomiczno-ekologicznych w Szczecinie: Vege  Clubu AMAR, w którym można nie tylko zjeść codziennie smaczny, pożywny, zaskakujący, przygotowany ze zdrowych produktów obiad lub pyszny deser, ale także zakupić zdrowe produkty wprost od producentów bio warzyw oraz wziąć udział w warsztatach i spotkaniach promujących zdrowy styl życia. Marek opowie o swojej drodze kulinarno-życiowej, o swoich wyborach, błędach, porażkach i sukcesach, o tym, gdzie zdobywał wiedzę, od kogo  się uczył i o tym, na czym polega jego autorska metoda gotowania. Spotkaniu towarzyszyć będzie praktyczna prezentacja i poczęstunek.