Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

17.05.2017

Szczecińskie gimnastyczki startują w Mistrzostwach Europy!

Szczecińskie gimnastyczki startują w Mistrzostwach Europy!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Dwie szczecińskie gimnastyczny artystyczne – Małgorzata Romaniuk i Małgorzata Roszatycka uzyskały nominację do startu w niezwykle prestiżowych i najważniejszych europejskich zawodach – 33 Mistrzostwach Europy w Gimnastyce Artystycznej.

Zawody odbędą się już w ten weekend, 19-20 maja w Budapeszcie.

W kategorii seniorek w startach indywidualnych tylko dwie zawodniczki będą reprezentować Polskę, z czego jedną z nich jest właśnie szczecinianka - Małgorzata Romaniuk. Walczyć będzie w 4 układach: z obręczą, piłką, maczugami i wstążką. Z kolei Małgorzata Roszatycka, która powołana jest do Reprezentacji Polski w układach zbiorowych juniorek, wystartuje w układzie zbiorowym z maczugami.

Obie zawodniczki są podopiecznymi Pani Trener Agnieszki Górskiej i trenują na co dzień w UKS Błękitna Szczecin. Małgorzata Roszatycka jest również uczennicą Zespołu Szkół Sportowych w Szczecinie. Warto podkreślić, że szkoła ta, która przygotowuje sportowców na światowym poziomie, od września uzyska status Szkoły Mistrzostwa Sportowego. 

Start naszych zawodniczek na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie wsparła finansowo Gmina Miasto Szczecin w ramach Programu „Akademicki Szczecin”.