Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

28.06.2017

Miejskie Wakacje na Alei Kwiatowej

Miejskie Wakacje na Alei Kwiatowej
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Wyczekiwany koniec roku szkolnego za nami. W końcu nadeszły wakacje! A jeśli wakacje, to zabawa na całego! Z takim założeniem zapraszamy wszystkich – tych młodszych i trochę starszych również – do odwiedzenia szczecińskiej Alei Kwiatowej 1 lipca!

Kolejnym wydarzeniem w ramach realizowanego przez Żeglugę Szczecińską cyklu pn. „Kolorowa Aleja” będą Miejskie Wakacje, podczas których pokażemy, jak spędzić wolny czas w Szczecinie. Nie zapomnimy także o konkursach, grach i animacjach skierowanych nie tylko do najmłodszych… W programie imprezy m.in.:

Wakacyjny patrol – uczymy dzieci i młodzież pierwszej pomocy przedmedycznej. Wakacje to czas świetnej zabawy, ale także – niestety – licznych zagrożeń dla naszego zdrowia. Kąpiele w morzu, wycieczki górskie, wyjazdy na biwaki są nie lada atrakcjami, o ile pamiętamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przypomnimy je podczas Miejskich Wakacji. Prócz tego wykwalifikowany ratownik przeprowadzi warsztaty pierwszej pomocy z użyciem m.in. fantomów.
Basen z kulami wodnymi – to świetna zabawa dla osób w każdym wieku. Waterball to wielkie, przeźroczyste kule, do których może wejść człowiek. Wewnątrz można chodzić, leżeć, biegać… a wszystko to na wodzie w specjalnie rozstawionym do tego celu basenie.
Tropikalna plaża – skoro wakacje, to plaża! A jeśli my nie możemy wybrać się na plażę, to postanowiliśmy plażę sprowadzić do nas – na Aleję Kwiatową! Miejskie wakacje to jedyna w swoim rodzaju szansa na wypoczynek w centrum miasta na leżakach, wśród plam i piasku.
Animacje dla dzieci – wspólnie z firmą One Globe, która odpowiada za powstającą Kids Arenę na Niebuszewie, przygotowaliśmy zajęcia plastyczne – malowanie morskich pejzaży; pokazy olbrzymich baniek mydlanych; warsztaty taneczne; chodnikowie graffiti; konkursy z nagrodami i inne…
Skimboard – ten 20-metrowy tor wodny służyć będzie śmiałkom chcącym poślizgać się na deskach. To sport polegający na odpowiednim rozbiegu, rzucie deski na cienką taflę wody i naskoku na nią. Później wystarczy utrzymać równowagę i… dojechać do końca toru.
Krótko mówiąc, Miejskie Wakacje na Alei Kwiatowej będą największym placem zabaw w samym sercu miasta! Zapraszamy mieszkańców i turystów 1 lipca, od godz. 11 do 17.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Szczecin i Żegluga Szczecińska. Partnerem Kolorowej Alei jest inwestor projektu „Czysta Odra w Szczecinie”.

Więcej informacji: www.KolorowaAleja.pl i fb.com/KolorowaAlejaSzczecin 

O „Kolorowej Alei”

Historia „Kolorowej Alei” rozpoczęła się w roku 2015, kiedy to w głosowaniu nad projektami Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego uznanie w oczach mieszkańców zyskała propozycja „ożywienia Alei Kwiatowej”. Ponad 1000 osób opowiedziało się wówczas za posadzeniem w tym miejscu kwiatów i ustawieniem ozdobnych gazonów i instalacji florystycznych. W toku spotkań z autorem zwycięskiego pomysłu Urząd Miasta wypracował plan działań pod nazwą „Kolorowa Aleja”, mający na celu realizację założeń projektu.

Prace nad zapełnieniem alei kwiatami to nie wszystko, bowiem jeszcze pod koniec marca 2016 rozpoczął się cykl wydarzeń, które zachęcały mieszkańców do regularnego odwiedzania tego miejsca. W roku ubiegłym na Alei odbyło się łącznie 15 imprez (w tym 8-dniowy Jarmark Bożonarodzeniowy na trzech placach).

Mimo że zwycięski projekt SBO2015 zakładał jednorazowy zastrzyk finansowy w „aktywizację przestrzeni Alei Kwiatowej”, Urząd Miasta Szczecin zdecydował o dalszym finansowaniu projektu. Stąd tegoroczne działania Żeglugi Szczecińskiej, która w roku 2017 odpowiada za organizację kolejnych imprez w tym wyjątkowym miejscu.

Źródło: szczecin.eu