Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

14.07.2017

Kolejny intensywny rok w Filharmonii

Kolejny intensywny rok w Filharmonii
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Zainteresowanie Filharmonią w Szczecinie nie słabnie. Kolejny sezon artystyczny kończy się imponującymi wynikami.

Od września 2016 do lipca 2017 „Lodowy pałac” odwiedziło blisko 180 tys. osób! Ilość wydarzeń – koncertów, wycieczek z przewodnikiem lub wernisaży wynosiła 454. To więcej niż dni w roku! 

Podczas sezonu artystycznego 2016-2017 Filharmonia w Szczecinie odnotowała blisko 180 tysięcy odwiedzin. To dzięki zarówno wiernym melomanom, którzy regularnie przychodzili na koncerty symfoniczne, jak i tym, którzy odkrywali w przestrzeni białego gmachu brzmienia jazzu, pieśni tradycyjnych, muzyki elektronicznej lub każdego miesiąca spotykali się na wernisażach na Poziomie 4. W złotej sali występowały takie sławy jak: Mischa Maiski, Dina Yoffe, Terrence Blanchard czy nowy zespół Squarepushera - Shobaleader One. Orkiestra gościła także wielu wybitnych dyrygentów, m.in. Łukasza Borowicza i Eugene’a Tzigane’a. 

Do najważniejszych wydarzeń kończącego się sezonu możemy zaliczyć płytę, którą w 140. rocznicę urodzin patrona instytucji - Mieczysława Karłowicza, Filharmonia nagrała z Bartłomiejem Niziołem. Album otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii album roku: muzyka symfoniczna i koncertująca. 

Edukacyjne podróże w świat muzyki zapewniała przez cały rok EduFilharmonia. Koncerty rodzinne, muzyczne warsztaty dla dzieci, a nawet premiera gry planszowej! Po raz kolejny z terenów całego województwa „Limuzy(n)ką do Filharmonii w Szczecinie”  przyjechały dzieci, seniorzy oraz podopieczni z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego Pomorza Zachodniego. To był intensywny rok! 

Nie słabnie zainteresowanie Filharmonią jako przykładem odważnej, nowoczesnej architektury. Wycieczki z przewodnikiem, sesje fotograficzne, a także olbrzymie kolejki przed gmachem w Noc Muzeów potwierdzają, że zarówno Szczecinianie, jak i turyści chcą spędzać czas w otoczeniu nowoczesnej architektury.  

Ciekawostką jest fakt, że strona internetowa Filharmonii w tym sezonie artystycznym była wyświetlana ponad 1,5 mln razy.

Więcej informacji z życia Filharmonii. im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie znajduje się na stronie internetowej www.filharmonia.szczecin.pl

Źródło: szczecin.eu