Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

14.07.2017

Weekendowe atrakcje w Szczecinie

Weekendowe atrakcje w Szczecinie
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

W nadchodzący weekend nie zabraknie aktywnego wypoczynku dla najmłodszych i dorosłych.

Odbywać się będą liczne warsztaty dla dzieci, poszukiwania skarbów oraz zajęcia sportowe. Atrakcji nie zabraknie również dla melomanów. Oto lista najciekawszych wydarzeń.

Aktywnie na wyspie Grodzkiej

14-16 lipca – plaża na Wyspie Grodzkiej

W  ten weekend na Wyspie Grodzkiej nie zabraknie atrakcji dla aktywnych. Waterball, skimboard czy zumba to tylko niektóre z punktów, które znalazły się w programie wydarzenia.

Miejska Strefa Letnia w nadchodzący weekend zapewnia wyjątkowe wspomnienia. Przez cały weekend fani zumby i fitnessu będą mieli szansę poćwiczyć na plaży. W piątek i sobotę będzie można przejechać się na desce po 30-metrowym sztucznym torze wodnym. Natomiast w sobotę i niedzielę nie zabranie atrakcji dla dzieci. Czekać na nie będzie Artystyczny happening dla najmłodszych. W niedzielę dla dzieci i młodzieży odbędzie się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Tego samego dnia będzie można spróbować swoich sił w Waterballu, czyli chodzeniu w nadmuchiwanej kuli dryfującej  po specjalnym basenie.

https://wiadomosci.szczecin.eu/nad-woda/podejscie-drugie-plazowanie-pelne-atrakcji

Wieczór w Paryżu

14 lipca – ProMedia al. Wojska Polskiego

Na  miłośników Francji tego wieczoru będzie czekać wyjątkowa podróż do Paryża. W dniu Święta Narodowego Francji o godz. 18 szczeciński architekt Tadeusz Szklarski w bibliotece ProMedia opowie o swoich doświadczeniach związanych z tym miastem. Następnie w lokalu „Sorrento” zebrani przeniosą się do Paryża. Konkurs, quiz i wiele innych atrakcji będzie odbywać się w rytm muzyki francuskiej.

http://www.mbp.szczecin.pl/filie,dokument,2104,44.html

Moc atrakcji na Różance

15-16 lipca - Różanka

W  sobotę na najmłodszych od godz. 11 czekać będą warsztaty teatralne oraz  tworzenie zabawek. Natomiast dorośli od godz. 12 wsłuchają się w piosenki musicalowe i filmowe oraz pieśni hiszpańskie. Następnego dnia różanka rozbrzmi w rytm muzyki lat 70-tych i 80-tych.

Najmłodsi w sobotę oprócz tworzenia zabawek stworzą elementy biografii Zofii Stryjeńskiej zwanej inaczej Księżniczką malarstwa polskiego. Dzieci podczas warsztatów teatralnych poznają różnorodne techniki w tym panowanie nad mową ciała czy dykcją oraz zabawią się w gry integracyjne.  Dorośli w tym czasie będą mogli wysłuchać znanych piosenek musicalowych  i filmowych oraz pieśni hiszpańskich w wykonaniu solistki Anny Michalskiej-Przybysz. W programie zabrzmią m. in. Utwory Ennio Morricone  oraz hiszpańskiego kompozytora Manuela de Falla. W niedzielę odbędzie się koncert zespołu L.U.Z. BLUEZ, którzy muzyką porwą przybyłych w rytm przebojów zagranicznych i polskich z lat 70-tych i 80-tych. W repertuarze znalazły się utwoey C. Niemena, K. Stanek, K. Sobczyk, T. Nalepy i innych.

http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/festiwale/54390-lipiec_z_rozanka.html

http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/inne/54392-rozanka_dzieciom_2017.html

Jezioro Szmaragdowe świętuje swoje urodziny

15-16 lipca – Szczecińskie Centrum Informacji Turystycznej „Szmaragdowe zdroje”

W  sobotę i niedzielę od godz. 10 Szczecińskie Centrum Informacji Turystycznej „Szmaragdowe zdroje” przygotowało dla gości wiele atrakcji.  Codziennie w dwóch turach odbywać się będą poszukiwania skarbu Skarbka w  podziemiach, spacery z Legendziarzem Zachodniopomorskim oraz warsztaty przyrodnicze z entomologiem. Na odwiedzjących czekać będą również leżaki, grill, bawialnia, kącik kreatywny, Sala Żywa, wystawa multimedialna oraz poszukiwania przy pomocy wykrywaczy metali.

https://wiadomosci.szczecin.eu/mieszkancy/urodziny-jeziora-szmaragdowego

Robot też człowiek

Od 15 lipca – Muzeum Techniki i Komunikacji

Muzeum  Techniki i Komunikacji zaprasza na wystawę pt. „Robot też człowiek”. Dla gości specjalnie przygotowano pamiątkową pocztówkę oraz pamiątkowy znaczek z wystawy.

Miłośnicy science fiction doskonale znają różne wizje przyszłości. Ta pozytywna zakłada współprace człowieka z robotem. Natomiast ta zła przedstawia roboty które są świadome tego że ich inteligencja przewyższa ludzką. Muzeum oprócz ich urzeczywistnienia przygotowało również możliwość zajrzenia w ich elektronowe mózgi oraz poznanie sekretu maszyn. Przedstawiona zostanie również różnorodność ich uczuć względem człowieka.

http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/wystawy/54440-wystawa_czasowa_robot_tez_czlowiek.html

Źródło: szczecin.eu