Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

15.07.2017

Majdaniec w amfiteatrze Majdaniec

Majdaniec w amfiteatrze Majdaniec
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Piosenki Heleny Majdaniec w Teatrze Letnim im im. Heleny Majdaniec to hasło przewodnie tegorocznego festiwalu Amfiteatr Jazz Cafe Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Już w najbliższą niedzielę 16 lipca 2017 r. kolejny koncert z tego cyklu, a w nim właśnie oprócz dixilendowych standardów kilka najbardziej popularnych piosenek Heleny w Jej Amfiteatrze.

Wystąpi niezastąpiony w tego rodzaju muzyce szczeciński zespół Swing Lovers z puzonistką i wokalistką Anią Nowik na czele.  

Koncert jak zwykle w niedzielę i jak zwykle o 17:00.
WSTĘP WOLNY
Koncert współfinansowany ze środków Miasta Szczecin.
Liczymy na dobrą pogodę i pogodę ducha.

Zapraszamy 

SWING LOVERS
Anna Nowik - puzon, wokal 
Marcin Matecki - piano
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski - bas
Mariusz Lipiński - perkusja

SWING LOVERS
Zespół powstał w 2002 roku w Szczecinie z inicjatywy znanego i cenionego pianisty i pedagoga Stefana Lubkowskiego. W skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy oraz młodzi - obiecujący i pełni nowych pomysłów instrumentaliści i wokaliści. Jak sama nazwa wskazuje, zespół specjalizuje się w wykonywaniu standardów jazzowych w nowych aranżacjach, ale to nie wszystko. W repertuarze znajdują się również utwory dixielandowe, bardzo lubiane przez publiczność, a także utwory pop, w nowych jazzujących aranżacjach.
SWING LOVERS ma już w swoim dorobku wiele sukcesów. Zespół reprezentował Pomorze Zachodnie w Kopenhadze na otwarciu galerii artystów regionu, w Brukseli na otwarciu biura przedstawicielstwa naszego województwa. Koncertował w Braunlage (Niemcy) na festiwalu jazzowym organizowanym przez sieć Maritim Hotels, w Greifswald i Heringsdorfie (Niemcy) - współpraca polsko-niemiecka. Oprócz zagranicy zespół występuje także w rodzinnym mieście i na terenie Polski. Obecnie zespołem kieruje grająca na puzonie wokalistka Anna Nowik.

Skład zespołu:
Anna Nowik - puzon, wokal - absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu filia w Szczecinie, muzyk, pedagog, nauczyciel akademicki Akademii Sztuki; laureatka wyróżnienia na konkursie Złota Tarka - Old Jazz Meeting 2002, laureatka Stypendium Artystycznego Miasta Szczecina 2007.

Marcin Matecki - pianista jazzowy, należący do grupy znanych muzyków sesyjnych w Szczecinie. Na instrumentach klawiszowych gra w szczecińskich projektach muzycznych: "Matecki Trio", "Hypnotic Jazz Quartet". W ramach współpracy z zespołem Trio M3 występował z Krzesimirem Dębskim oraz Bernardem Maseli. Współtworzy składy instrumentalne, jak również instrumentalno-wokalne. Występuje w klubach muzycznych zasiadając przy fortepianie bądź syntezatorach.

Janusz „Kanapa” Jędrzejewski – bas. Bardzo uniwersalny i oceniony z występów w różnych zespołach jazzowych i rockowych kontrabasista i gitarzysta basowy. Członek wielu zespołów i muzyk sesyjny. Związany między innymi z zespołem Jackpot ze Szczecina, z którym nagrał 2 płyty.

Mariusz Lipiński – perkusja. 

Podczas koncertu Swing Lovers zaprezentuje polską i światową muzykę lat 20-30 XX wieku oraz najnowsze przeboje w swingowych aranżacjach. Niespodzianką będą piosenki Heleny Majdaniec wykonane w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec.  

Więcej na:
www.zsj.com.pl
www.facebook.com/amfitearjazzcafe  

Organizator: 
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe    

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN