Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

10.08.2017

Sobota i niedziela w Ogrodzie Różanym

Sobota i niedziela w Ogrodzie Różanym
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Będzie potańcówka, poznamy polskie znaki szczególne i teraz zajmiemy się zapachami, będą koncerty zespołu Blue Bossa i Orkiestry Wojskowej ze Szczecina, warsztaty i przedstawienia dla dzieci… Będzie pięknie!

12 sierpnia, sobota

godz. 12.00

Występ zespołu Blue Bossa. Zespół tworzą artyści - Maciej Marcinowski (saksofon), Ireneusz Leciejewski (gitara), Adam Dziewiałtowski-Gintowt (instrumenty perkusyjne), których łączy zamiłowanie do wyjątkowego rodzaju muzyki, jakim jest powstała w latach 60-tych ubiegłego wieku bossa nova. Połączenie brazylijskich rytmów i jazzu stworzyło niepowtarzalną fuzję. W repertuarze najważniejsze miejsce zajmują kompozycje A.C. Jobima, Byrda, Barroso, Peixoto czy Silvy.

godz. 11.00-14.00

Warsztaty rękodzieła "Tkactwo i haft - co to jest i czym się od siebie różni?" podczas zajęć, na pewno poznamy odpowiedź i zapoznamy się z typami i technikami wykonania. Uczestnicy warsztatów zdobędą praktyczne umiejętności takie jak: szycie, tkanie, haftowanie, jak również zgłębią wiedzę o wybranej technice oraz historii i różnorodności polskich strojów ludowych. Warsztaty będą z pewnością inspiracją do własnych poszukiwań, odkrywania i czerpania z bogactwa polskich strojów ludowych we współczesnym wzornictwie oraz rękodzielnictwie.

Warsztaty plastyczne "Witraż”, czyli zdobienie farbami witrażowymi. Uczestnicy zaprojektują własny wzór na kartce lub skorzystają z przygotowanych wzorów. Wzory przekopiowane zostaną na zawieszki z pleksi. Po jej wyschnięciu w powstałe pola uczestnicy nanosić będą farby witrażowe. Każdy, kto będzie chciał zabierze swoją pracę i udekoruje okno lub dowolną, przeszkloną przestrzeń w swoim domu.

Warsztaty teatralne "Kukiełkowy teatrzyk" to zajęcia składające się z krótkiego wykładu, prezentującego genezę i historię teatru lalek oraz części plastyczno-teatralnej, która będzie angażowała uczestników w tworzenie wspólnego kukiełkowego spektaklu.

W pierwszej części zajęć uczestnicy oprócz genezy i krótkiej historii teatru lalek, zapoznają się z pracą profesjonalnego aktora lalkarza (spotkanie z aktorem Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie). W drugiej części spotkania uczestnikom zaproponowana zostanie bajka lub baśń, do której zostaną stworzone autorskie kukiełki. A kiedy kukiełki będą gotowe, wspólnie zaimprowizujemy serię autorskich mini spektakli, zachęcając uczestników do opowiedzenia własnych wymyślonych, bądź ulubionych historii.

Spektakl kukiełkowy w oparciu o najsłynniejsze polskie baśnie. Dzieci wraz z opiekunami wspólnie odegrają role. Spektakl będzie tłumaczony na język migowy.

Godz. 14.00

12 sierpnia pod warsztat weźmiemy polskie zapachy. To frapujący i fascynujący temat, gdyż mówi się o zjawisku pamięci węchowej. Wrażenia węchowe zapamiętywane są łatwo i trwale, tworząc istotną oprawę emocjonalną ludzkich przeżyć. Zapachy ułatwiają przywoływanie dawnych, pozornie zapomnianych wspomnień, stanowią silne wskazówki pamięciowe. Zmysł powonienia jest źródłem przeżyć i odczuć estetycznych.

Podczas tego spotkania dowiemy się i porozmawiamy o zmyśle powonienia. O tym, jaką rolę pełni w odbiorze wrażeń, emocji związanych z indywidualną pamięcią dotyczącą polskich zapachów - zapachu kwitnących bzów, alei lipowej w trakcie spaceru, upieczonego ciasta w domu, truskawek przygotowywanych na dżemy. Warsztatowo przygotujemy naturalne, aromatyczne słoiki z zapachami do domu.

godz. 17.00-20.00

POTAŃCÓWKA "Muzyka łączy pokolenia czyli dla każdego coś miłego"

Zabawa przy muzyce, którą wszyscy znamy i lubimy. Od Eugeniusza Bodo, przez Boney M'a do Eminema, a to oczywiście tylko namiastka tego, co nas czeka w takcie muzycznej podróży. Trzy godziny zabawy dla trzech pokoleń zapewni One Man Show - konferansjer, prezenter muzyczny i wokalista z kilkunastoletnim doświadczeniem, którego wizytówką są eleganckie uroczystości z klasą.

13 sierpnia, niedziela

godz.12.00

Koncert szczecińskiej Orkiestry Woskowej. Podczas koncertu zaprezentowany zostanie program, składający się głównie z piosenek i melodii wojskowych, tych starszych i całkiem współczesnych. Orkiestrze towarzyszyć będą solistki i soliści pod kierownictwem kapelmistrza kpt. Jarosława Michałko.

Źródło: szczecin.eu