Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

11.08.2017

Planete+ pokaże Szczecin z góry

Planete+ pokaże Szczecin z góry
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Podobno z góry widać wszystko lepiej... a może po prostu inaczej Jak wygląda Szczecin?

8 tys. kilometrów, 384 godziny zdjęciowe, 50 odwiedzonych miast i miasteczek, a wszystko po to by dowiedzieć się jak z wysokości prezentują się majestatyczne szczyty bieszczadzkich pasm górskich i co skrywają wodne serpentyny Doliny Dolnej Wisły. Te i wiele innych miejsc będą mogli odwiedzić widzowie Planete+ w nowej własnej produkcji stacji "Polska z góry". 

Dwunastoodcinkowy serial dokumentalny zabierze widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju nad Wisłą i pozwoli podziwiać bogactwo jego natury oraz kultury sfilmowane z nowej perspektywy - 95% znajdującym się w nim ujęć nagrano z drona. Na trasie twórców znalazło się 50 malowniczych miast i miasteczek z różnych rejonów Polski, a wśród  sfilmowanych krain znalazły się m.in. poprzecinany siecią kanałów Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, największy w Europie pas ruchomych wydm  nad Morzem Bałtyckim czy najpiękniejsze szlaki Karkonoszy. Nie zabraknie też ujęć ze Szczecina :)

Będzie to niepowtarzalna i pierwsza w polskiej telewizji okazja, aby spojrzeć na swój kraj z góry. Polska to jednak nie tylko malownicze scenerie, ale także wciągające i wcale nieoczywiste historie. Twórcy serii "Polska z góry" przygotowali również szereg interesujących faktów i ciekawostek historycznych oraz przyrodniczych na temat odwiedzanych miejsc. 

Planete+  - telewizyjny kanał popularno-naukowy zaprasza na Polskę z innej perspektywy - po raz pierwszy z lotu ptaka! Od poniedziałku 21. sierpnia o 18.30.

Zwiastun serialu znajdziesz na http://www.planeteplus.pl/dokument-polska-z-gory_47053

Źródło: szczecin.eu