Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

06.09.2017

Wiemy kiedy odbędzie się Szczecin Jazz 2018

Wiemy kiedy odbędzie się Szczecin Jazz 2018
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Znamy już datę kolejnej, trzeciej edycji festiwalu Szczecin Jazz. I wiemy, z kim Szczecin Jazz działa w ścisłej kooperacji.

Od 26 lutego do 12 marca 2018, w tym terminie odbędzie się festiwal Szczecin Jazz 2018. Kolejną datą, którą należy zapamiętać, to dzień 9 kwietnia 2018 r. Wtedy to planowana jest uroczystość wręczenia Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin i koncert w ramach festiwalu SJ 2018.

American Jazz Museum Kansas City oraz Jazz at The Lincoln Center New York Center, to z tymi najbardziej prestiżowymi festiwalami i instytucjami na świecie działa Szczecin Jazz.

Do Szczecina przybyła Ms Cheptoo Kosinaty-Bruckner dyrektor wykonawcza American Jazz Museum,  aby omówić szczegóły współpracy międzynarodowej na linii  Szczecin Jazz - Kansas City Jazz Festival.

- Jazz jest bardzo ważną częścią naszego życia, jest uniwersalnym językiem świata. Pragnę zachęcić wszystkich, do wsparcia projektu Szczecin Jazz, wsparcia jego rozwoju i poszerzania współpracy w świecie, a szczególnie z Kansas City – mówiła  Ms Cheptoo Kosinaty-Bruckner - Pragnę powiedzieć, że Szczecin i Kansas są siostrzanymi miastami jazzu. Pragnę pogłębić naszą współpracę, aby promować jazz na świecie.

American Jazz Museum to jedyne tego typu muzeum na świecie. Zarządza salami koncertowymi i klubami w Kansas, produkuje i partneruje festiwalom oraz wydarzeniom muzycznym na terenie USA i poza jego granicami. Jest to zarazem druga największa na świecie instytucja, promująca jazz po Jazz At Lincoln Center w NYC.

Źródło: szczecin.eu