Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

06.10.2017

Spotkanie dla Puszczy w Piwnicy Kany

Spotkanie dla Puszczy w Piwnicy Kany
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Już w najbliższą sobotę (7 października) o godzinie 17 w Piwnicy Kany odbędzie się spotkanie z naszymi Przyjaciółmi, Izą Jadach i Andrzejem Wojtasikiem, którzy latem odwiedzili Obóz dla Puszczy w Pogorzelcach, założony w maju br. przez grupę aktywistek i aktywistów.

Opowiedzą o swoich wrażeniach ze swojego tam pobytu, zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjął także przedstawiciel Greenpeace Polska, który wyjaśni aktualną sytuację prawną wycinki. 

Puszcza Białowieska to kompleks leśny o wielkich walorach przyrodniczych, znajdujący się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zachowały się w nim jedne z ostatnich i największych fragmentów lasu pierwotnego w Europie. W 2017 roku, pomimo petycji, presji świata naukowego oraz sprzeciwu dużej części lokalnych mieszkańców i społeczności międzynarodowej, minister środowiska podjął decyzję o rozpoczęciu intensywnej wycinki drzew na terenie Puszczy. 

Pod koniec maja br. grupa aktywistów i aktywistek działających na rzecz ochrony przyrody założyła w pobliskich Pogorzelcach Obóz dla Puszczy. Dokumentują skalę dewastacji i uczestniczą w pokojowych protestach. Domagają się zakończenia niszczycielskich działań i utworzenia parku narodowego na obszarze całej Puszczy. Niestety, wycinka i wywózka drewna z unikalnego lasu nadal trwa. 

Latem nasi przyjaciele Iza Jadach i Andrzej Wojtasik odwiedzili Obóz. W najbliższą sobotę, 7 października chcieliby opowiedzieć o swoich wrażeniach z tego pobytu. Spotkanie z nimi odbędzie się w godzinach 17.00 – 19.00 w Piwnicy Kany. Zaproszenie do udziału przyjął przedstawiciel Greenpeace Polska, który wyjaśni aktualną sytuację prawną wycinki. Będzie można również wesprzeć Obóz finansowo lub rzeczowo - utrzymuje się on dzięki darowiznom od osób, którym dobro Puszczy nie jest obojętne. 
ZAPRASZAMY! 

STRONY:
facebook.com/dlaPuszczy
www.dlapuszczy.pl
www.save-bialowieza.net
www.pomagam.pl/dlaPuszczy

LISTA POTRZEB:
http://bit.ly/2flFCHy

KOSZULKI ONLINE:
Slogan Ethical and Vegan Clothing http://bit.ly/2y5lUv5 
Wear Coop wegańskie ubrania i akcesoria http://bit.ly/2xCMJpj