Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

06.10.2017

Jazzowy miesiąc w ZSJ

Jazzowy miesiąc w ZSJ
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Październik w wykonaniu Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego zapowiada się bardzo bogato.

Planujemy w tym miesiącu aż trzy koncerty i mamy nadzieję, że będą to chwile prawdziwego jazzu.

1. Już w niedziele 8 października 2017 o godz. 18:00 w Klubie "Delta" w Szczecinie Dąbiu w ramach Jazz na Rogatkach wystąpi STRYCHAR BAND czyli Maciej Strycharczyk (saksofon, klarnet, kompozycje, lider) z zespołem w składzie Marcin Matecki (piano), Janusz Kanapa Jędrzejewski (bas) i Mariusz Lipiński (perkusja), Bilety w cenie 10 zł do nabycia na www.bilety.fm lub w Klubie przed koncertem. 

2. W kolejną niedzielę 15 października 2017 r. o godz. 17:00, w ramach tego samego cyklu Jazz na Rogatkach, ale tym razem po drugiej stronie Szczecina w Domu Kultury "Klub Skolwin" (ul. Stołczyńska 163, Szczecin Skolwin) wystąpi inny doskonały szczeciński saksofonista Marek Kazana w nowej formacji o dźwięcznej nazwie Kazana + Wilk + Bondar. Czyli Marek Kazana - saksofony, Ryszard Wilk - perkusja i... tu niespodzianka, aktualny Architekt Miasta Szczecin, ale w jakże innej roli, Jarosław Bondar - gitara.Wstęp wolny.

3. Trzeci koncert w październiku zapowiada się równie dobrze. W sobotę 21 października 2017 r. o godz. 18:00 w Domu Kultury 13 Muz wystąpi Łukasz Pawlik Quartet z towarzyszeniem doskonałego i uznanego trębacza z Niemiec Christopha Titz`a. Łukasz Pawlik (fortepian) to równie utalentowany syn sławnego Włodka Pawlika (zdobywcy nagrody Gramy), z którym wystąpią Dawid Główczewski (saksofony), Damian Kostka (gitara basowa), Marcin Jahr (perkusja) oraz oczywiście już wspomniany gość specjalny z Niemiec Christoph Titz (trąbka). Bilety w cenie 40 zł (w przedsprzedaży) i 50 zł (w dniu koncertu) do nabycia na www.bilety.fm, w CIKiT w Zamku Książąt Pomorskich i w 13 Muzach przed koncertem.  


Jazz na Rogatkach
STRYCHAR BAND

Maciej Strycharczyk - saksofon tenorowy, klarnet
Marcin Matecki - instrumenty klawiszowe
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski - kontrabas, gitara basowa
Mariusz Lipiński - perkusja

Klub „DELTA”
ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie
08 października 2017 r. (niedziela) godz. 18:00

Maciej Strycharczyk - klarnecista i saksofonista, kompozytor i aranżer. To muzyk niezwykle ekspresyjny potrafiący zjednywać słuchaczy bogatą paletą środków muzycznego wyrazu.
Zainteresowania muzyczne rozwijał pod kierunkiem znakomitego muzyka i pedagoga Adama Ruszały. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego 
w Poznaniu. Studiował w klasie prof. Zdzisława Nowaka. Koncertował wykonując muzykę klasyczną solo oraz z towarzyszeniem muzyków kameralnych. Swoje umiejętności doskonalił podczas warsztatów klarnetowych i saksofonowych oraz warsztatów jazzowych. Wiedzę pogłębiał u takich jazzmanów jak  Greg Badolato z Berklee College of Music z Bostonu, Tomasz Szukalski, Piotr Baron. Zafascynowany muzyką klasyczną i jazzem komponuje 
i aranżuje łącząc te dwa gatunki. Pracuje często jako muzyk sesyjny wykorzystując klarnet, saksofon i flet. Nagrywa muzykę do spektakli teatralnych i muzycznych projektów. Gra 
w różnych formacjach muzycznych w kraju i za granicą. Koncertował w Niemczech, Anglii, Danii, Szwecji, we Włoszech i Rosji. Grał w międzynarodowych Show Bandach podróżując po wszystkich kontynentach świata. Współpracował z Teatrem Polskim w Szczecinie, Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie, Filharmonią Szczecińską,  z Francesco Napoli, Jamesem Michaelem Stuartem, Larym Randalem, Ewą Bem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Lorą Szafran, Krzesimirem Dębskim, Andrzejem Jagodzińskim, Vadimem Brodzkim, Bernardem Maselim, Antonim Dębskim, Jarosławem Śmietaną, Michałem Urbaniakiem, Piotrem Adamczykiem, Markiem Stachem, Przemysławem Raminiakiem, 
z zespołem Vox, Big Bandem Krzysztofa Przybyła, So What, Samokhin Band, Dixie Lovers, Trio m3, Grupo Costa, Old Friends Orchestra, Klezmer Band.
Strychar Band oprócz lidera Macieja Strycharczyka tworzą wytrawni, od wielu lat razem współpracujący w różnych formacjach muzycy. Na klawiszach zagra Marcin Matecki, na kontrabasie Janusz „Kanapa” Jędrzejewski, a na perkusji Mariusz Lipiński.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia na:

www.bilety.fm
Biuro Bilet.fm – CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, wejście „I”
Biuro ZSJ, Al. Wojska Polskiego 90, Szczecin, tel.: 607 421254 
Klub „Delta” – przed koncertem

Więcej na:
www.zsj.com.pl
www.klubdelta.pl 


fot. Jarosław Gaszyński