16.02.2019
19:00

Miejsce
Klub Storrady - Domek Grabarza

Wstęp
20zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Ukryte Zalety Systemu / Przepych / Nic

Ukryte Zalety Systemu / Przepych / Nic
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Ukryte Zalety Systemu / Przepych / Nic

Najlepszy polski zespół post-punkowy, slalom w przepychu rytmów i światowy (a jeśli nie, to zachodniopomorski) debiut zespołu Nic, czyli zapraszamy na kolejną POST-PUNK NIGHT w domku. 

U Z S - Ukryte Zalety Systemu 
Kompozycje wrocławskiego tria są budowane na brzmieniach jednocześnie ostrych i chłodnych; na surowe struktury rytmu napędzanego przez nerwowy bas i despotyczny elektrowerbel nakładają się cięcia gitary, minimalistyczne oldskulowe klawisze oraz dwa skandujące głosy, przywołujące piosenkową tradycję lat 80. Znajdziecie tu odniesienia zarówno do neue deutsche welle, brytyjskiego potomstwa punkrocka, jak i polskich artystów z labelu Stilon Gorzów – zwłaszcza dzięki polskojęzycznym tekstom, w równej mierze krytyczno-refleksyjnym, co humorystycznch, w oszczędnych i niedopowiedzianych obrazach komentującym rzeczywistość społeczną. 

Zespół powstał w połowie 2013. Debiutancki album ukazał się w lutym 2015 nakładem Anteny Krzyku. Ukryte Zalety Systemu mają za sobą także świetnie przyjęty koncert na OFF Festiwalu i sesję video dla KEXP - prestiżowej rozgłośni radiowej z Seattle. Obecnie intensywnie pracują nad nowym materiałem. 

U Z S - Ukryte Zalety Systemu
https://youtu.be/1z4j7heEuEA
https://youtu.be/LZB-jhNyZzI
https://youtu.be/h-jtvl-xyyk
https://uzs-ukrytezaletysystemu.bandcamp.com/releases 

Przepych 
Przepych zgłębia granice własnych ograniczeń manualnych ograniczając technikę do minimum, formę zaś do koniecznego maksimum. Z pomocą możliwie najskromniejszych środków stawia na maksymalizm ekspresji. W toku pracy zespołowej kompozycje poddawane są nieustannej próbie dialogu na rzecz przetrwania w nich pierwiastka ludzkiego. Czasem wygrywa krew i pot, czasem myśl i umiar. Wrocławski duet, choć posługuje się rockowymi instrumentami i brzmieniem, unika produkowania typowych rockowych czy postrockowych struktur. Przepych tworzą Łukasz Plata (perksuja) i Jakub Majchrzak (gitara).

Przepych
https://youtu.be/lxG7zQJ3908
https://przepych.bandcamp.com/releases 

Nic  
Nowy projekt Salki CRK. Zespół powstały z czystego przypadku, na fali emocjonalnego zejścia. Logistyczna akrobatyka i stylistyczna hydrozagadka. Nonszalancko godzi ze sobą infantylną elektronikę, postpunkową powagę rytmiki oraz nostalgiczny charakter instrumentów strunowych. 

W składzie: Ewa Głowacka - wokal, bas; Iwona Jarosz - wokal, klawisz, perkusja (dawniej: Norymberga, Barłóg); Stefan Hanckowiak - wokal, gitara; Adam Bagnowski - bas, perkusja (pierwsze miejsce w konkursie "Młodzież i narkotyki" w SP nr 72, Wrocław 1997).

Ukryte Zalety Systemu / Przepych / Nic
Klub Storrady - Domek Grabarza

Klub Storrady - Domek Grabarza

ul. Storrady-Świętosławy 2 71-602 Szczecin

91 489 49 09, 665 420 764
kontakt@storrady.org
http://storrady.org