08.02.2019
19:00

Miejsce
13muz

Wstęp
wolny

Kategoria
Wernisaż

Pełna kultura

Figura

Figura
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

„FIGURA” Andrzej Borcz / Grzegorz Maślewski - wernisaż wystawy w Galerii JEDNA DRUGA

Bardzo konkretne, materialne, fizyczne prace artystów toruńskich - rzeźbiarzy: Andrzeja Borcza i Grzegorza Maślewskiego pod wspólnym hasłem „Figura”. Jest to wystawa rzeźby, w której dotykamy problemu formy przestrzennej i jej postrzegania. Z jednej strony jest ona sprowadzona do powierzchni rzeźbionej bryły, odcinającej się od świata zewnętrzną powłoką, z drugiej jako kompozycja geometryczna anektująca i dzieląca otoczenie. 

Grzegorz Maślewski - urodzony w 1968 roku w Białej Podlaskiej. Od 1995 roku związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie obecnie pełni funkcję Kierownika Pracowni Architektury Wnętrz. Zajmuje się rzeźbą, medalierstwem, designem. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych, brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych.

Andrzej Borcz - absolwent Kierunku Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Jerzego Jarnuszkiewicza w 1983 roku. Specjalizację w zakresie urbanistyki ukończył w pracowni prof. Oskara Hansena. Od 1984 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wziął udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, zrealizował 12 wystaw indywidualnych. Jest autorem realizacji rzeźbiarskich w przestrzeni publicznej. Semantycznie jego prace dotykają problemu egzystencji człowieka. W analizie procesu twórczego interesuje go przede wszystkim zgłębianie wrażenia wynikłego z odczucia przestrzeni przejawiającej się w obrazie wizualnym.

Kuratorką wystawy w Galerii Jedna Druga jest Monika Szpener.

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu