24.02.2019
16:00

Miejsce
13muz

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Strings Girls Band „Cztery pory roku”

Strings Girls Band  „Cztery pory roku”
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Strings Girls Band - koncert pt. „Cztery pory roku”

Koncert „Cztery pory roku” jest odzwierciedleniem każdej z pór roku w muzyce klasycznej. W programie znajdziemy m.in. fragmenty z „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego oraz utwory nawiązujące do owej tematyki w twórczości takich kompozytorów jak m.in.: Johann Strauss, Piotr Czajkowski, Mieczysław Karłowicz, Claude Debussy czy Astor Piazzolla.
Program w wykonaniu kwartetu smyczkowego Strings Girls Band będzie zawierał również subtelne akcenty wokalne, takie jak m.in.: „Wiosna, ach to Ty” Marka Grechuty czy „Summertime” George`a Gershwin`a w wykonaniu Marii Radoszewskiej.  

Strings Girls Band to zespół, który powstał z końcem 2017 roku z muzycznej pasji czterech absolwentek akademii muzycznych w Szczecinie, Warszawie, Katowicach i Gdańsku. Zespół wykonuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową w rozmaitych formach i aranżacjach. 
W swoim dorobku artystycznym zespół może pochwalić się uczestnictwem w wielu prestiżowych wydarzeniach, takim jak m.in.: Rozdanie Nagród Architektonicznych Prezydenta Miasta Szczecina w Filharmonii Szczecińskiej, Konferencja z okazji 100 lecia Niepodległości dla Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej w Warszawie czy Rozdanie Uprawnień Lekarskich na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.

Skład zespołu:
Maria Radoszewska - I skrzypce, wokal, prowadzenie
Izabela Lazar - II skrzypce
Ewa Tracz - altówka
Natalia Szwarczak - wiolonczela 

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu