17.02.2019
12:00

Miejsce
Pałac Ziemstwa Pomorskiego w Szczecinie

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Koncert dla jeszcze niezakochanych

Koncert dla jeszcze niezakochanych
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

UWAGA!❗️❗️❗️ W związku z zaplanowaną na piątek 15-go lutego żałobą narodową zdecydowaliśmy się przenieść koncert na 17-go lutego na godzinę 12:00.
Miejsce koncertu nie ulega zmianie. Serdecznie zapraszamy i przypominamy, ze wstęp jest wolny, ale liczba miejsc limitowana.

Sala koncertowa Pałacu Ziemstwa Pomorskiego, Akademia Sztuki

Al. Niepodległości 41
I piętro | Wstęp wolny

Po raz drugi chcemy zaprosić wszystkich, którzy nie znaleźli jeszcze swojej drugiej połowy na koncert, dzięki któremu spędzą piątkowy wieczór we wspaniałym towarzystwie – muzyków Baltic Neopolis Quartet oraz znakomitej pianistki z Japonii.
Wspaniałe wnętrze na nowo odkrywanej Sali Koncertowej Pałacu Ziemstwa Pomorskiego wypełnione romantycznym repertuarem, będzie doskonałą dawką emocji dla rozgrzania niejednego serca!

Aisa Ijiri to urodzona w Japonii wybitna pianistka. Absolwentka Royal College of Music w Sztokholmie, Guildhall School of Music & Drama oraz Royal College of Music w Londynie. Po debiutanckich koncertach w Tokio Opera City i Carnegie Hall została uznana jest za jedną z najwybitniejszych pianistek swojego pokolenia. Koncertuje od 15 roku życia i ma na swoim koncie ogromny dorobek artystyczny. Koncertuje na całym świecie. Regularnie występuje jako solistka i kameralistka na wielu prestiżowych i międzynarodowych festiwalach m.in.: Kioi Hall (Tokyo), Izumi Hall (Osaka), Cadogan Hall, Sheldonian Theatre (Oxford) czy Kolarac Hall (Belgrade). Wybrane koncerty z artystką transmitowane są na całym świecie w najbardziej prestiżowych telewizjach
takich jak BBC. Oprócz działalności koncertowej, Aisa ma na swoim koncie wiele nagrań i wydanych płyt. Zacięta pasja, wyjątkowy talent oraz wyrafinowanie tworzą niezwykłą artystyczną osobowość pianistki. Obecnie Aisa jest oficjalną artystką Steinway Artist oraz dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Stowarzyszenia Piano Tokio.

Artyści:

Aisa Ijiri – fortepian
Baltic Neopolis Quartet:
Emanuel Salvador – skrzypce
Łukasz Górewicz – skrzypce
Emilia Goch Salvador – altówka
Robert Dacko – wiolonczela

Program:
S. Rachmaninow
Trio elegijne c-moll nr 1
R. Schumann
Kwintet fortepianowy E-dur op. 44

Do wygrania kolacja dla dwojga !

Pałac Ziemstwa Pomorskiego w Szczecinie

Pałac Ziemstwa Pomorskiego w Szczecinie

al. Niepodległości 41/42, Szczecin