26.03.2019
20:00


Pełna kultura

Szczecin Day - Szczecin Jazz

Szczecin Day - Szczecin Jazz
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Na zakończenie głównej części programu IV edycji festiwalu Szczecin Jazz zapraszamy na Szczecin Day - koncert specjalny z udziałem szczecińskich artystów jazzowych.

Festiwal od początku stara się bowiem wspierać lokalne środowisko muzyczne oraz artystów pochodzących ze Szczecina.

Program koncertu składa się z trzech muzycznych opowieści:

Na początku zagra Michał Martyniuk wraz ze swoim trio, które zaserwuje jazz w wykonaniu muzyków młodego pokolenia. Urodzony w Szczecinie artysta dorastał w Nowej Zelandii. Jest laureatem prestiżowego konkursu Made In NY Jazz Competition, otrzymał także nominację do Fryderyków w kategorii Jazzowy debiut roku 2019 za płytę Nothing to Prov.

W drugiej części koncertu wystąpi Joanna Gajda i Bartosz Świątek w projekcie Pop goes to jazz ze specjalnie zaaranżowanymi utworami Steviego Wondera, Michaela Jacksona i innymi popularnymi melodiami z lat 80-tych. Joanna i Bartek to na co dzień wybitni szczecińscy nauczyciele akademicy, współpracujący ze sławami polskiego i światowego jazzu.

A na koniec zaprezentuje się wystrzałowa mieszanka Szczecin Voices: wokalistki Maja Koterba, Kasia Buja-Kazuba i Angelika Anozie oraz w sekcji muzycznej Maciej Kazuba, Szymon Orłowski, Piotr Wrombel, Marcin Jahr, Kasia Buja-Kazuba i Maciej Kazuba - w skrócie duet Jackpot - to muzycy i pedagodzy, finaliści jubileuszowej 10 edycji programu Must be the Music. Na koncie mają dwie płyty oraz współpracę z wieloma muzykami, takimi jak Janusz Strobel, Andrzej Jagodziński, Krzysztof Meisinger, Bernard Maseli i Agnieszka Wilczyńska.

Maja Koterba - wokalistka i znany pedagog. Laureatka i uczestniczka wielu festiwali muzycznych m.in. New Jork Jazz Masters International Workshop czy International Summer Jazz Academy in Kraków. Jej niesamowity głos można było już usłyszeć podczas Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego Me.Ba w Szczecinie.

Angelika Anozie - polska wokalistka o nigeryjskich korzeniach. Śpiewała u boku takich sław, jak Billy Hart, John Betsch, Essiet Okon Essiet, Billy Harper czy Piotr Wojtasik, u którego występuje na płycie Old Land. Obecnie pracuje nad swoim solowym albumem, z którego pierwszy singiel Zacznij żyć z gościnnym udziałem rapera Soboty będzie można usłyszeć w Filharmonii. Oj będzie się działo!

Koncert odbędzie się we wtorek 26. marca br., godz. 20.00, Filharmonia w Szczecinie.

Bilety w cenie 40 zł i 60 zł, do nabycia http://bit.ly/Szczecin_Day_SJ_2019

Szczecin Day:

Michał Martyniuk Trio - fortepian, kontrabas, perkusja
Joanna Gajda – fortepian
Bartosz Świątek – kontrabas
Kasia Buja – wokal
Maja Koterba – wokal
Angelika Jakubowska – wokal
Newman Taylor Baker – perkusja
Maciej Kazuba – gitara
Szymon Orłowski - gitara basowa
Marcin Jahr – perkusja
Piotr Wrombel - fortepian

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Małopolska 48, 70-515 Szczecin

91 430 95 10, 539 94 94 54 - kasa
sekretariat@filharmonia.szczecin.pl
www.filharmonia.szczecin.pl