16.03.2019
17:00


Pełna kultura

Majka Jeżowska - Jazz dla dzieciaków

Majka Jeżowska  - Jazz dla dzieciaków
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Majka Jeżowska
Jazz dla dzieciaków

Jazz dla dzieciaków to interaktywny koncert dla najmłodszych fanów muzyki na żywo.

W historii festiwalu grali dla nas Joanna Gajda i Mietek Szcześniak, Grzegorz Turnau, Dorota Miśkiewicz a w tym roku wystąpi znakomicie wszystkim znana Majka Jeżowska – wokalistka, kompozytorka, autorka wielu przebojów piosenek dla dzieci, które wszyscy bardzo dobrze znamy. Wokalistka jest również producentką muzyczną oraz szefową własnej firmy fonograficznej Ja-Majka Music.

Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą czy Wojciechem Młynarskim. Na światowych scenach z takimi artystami jak m.in. Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem.

Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo w Hamer Hall w Melbourne. Nagrywała w studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku.

Skład zespołu
Majka Jeżowska - wokal
Mateusz Modrzejewski - perkusja
Marek Tarnowski - fortepian
Michał Wąsik - gitara basowa
Łukasz Stępniewicz - gitara

Majka Jeżowska  - Jazz dla dzieciaków
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Małopolska 48, 70-515 Szczecin

91 430 95 10, 539 94 94 54 - kasa
sekretariat@filharmonia.szczecin.pl
www.filharmonia.szczecin.pl