22.03.2019
21:00

Miejsce
Free Blues Club

Wstęp
15/64zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Ben Poole (UK)

Ben Poole (UK)
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

BEN POOLE (UK)
Oryginalna i energetyczna mieszanka blues-popu i rock’n’rolla prosto z Wielkiej Brytanii!
Wstęp: 49 zł przedsprzedaż / 64 zł w dniu koncertu / 15 zł studenci i uczniowie

Ben Poole to utalentowany gitarzysta, wokalista oraz kompozytor i autor tekstów z Wielkiej Brytanii, który pomimo młodego wieku zdołał już zdobyć uznanie publiczności oraz krytyków w całej Europie. Opisywany jako jeden z najbardziej ekscytujących młodych artystów rockowo/bluesowych. W 2011 roku Ben Poole nominowany był do trzech nagród British Blues Awards. W 2012 roku wystąpił w Berlinie w Europejskim Blues Chalange, gdzie reprezentował Wielką Brytanię. Jego koncerty przyjmowane są żywiołowo w klubach i na festiwalach w całej Europie.

"Time Has Come" to nie tylko tytuł ostatniego studyjnego albumu Bena Poole'a. Prasa, słuchacze i muzycy, którzy mieli okazję słyszeć brytyjskiego rewolwerowca, są zgodni: Ben Poole przeistoczył się z początkującego muzyka w wielką gwiazdę. Teraz z nowiutkim i długo wyczekiwanym albumem "Anytime You Need Me" na horyzoncie i obszerną trasą po Europie rzeczy zyskują na sile dzięki temu powszechnie uznanemu bluesowemu gitarzyście, piosenkarzowi i tekściarzowi.

Mieliśmy przełomowy debiutancki album ("Let's Go Upstairs" z 2012 roku). Mieliśmy wydaną na żywo wersję koncertową ("Live At The Royal Albert Hall" z 2014 r.). "Time Has Come" łączył obie strony osobowości muzycznej Bena, chwytał jego naturalną prędkość występów na żywo ze studyjnym wydaniem. "Naprawdę chcieliśmy uzyskać równowagę między albumem na żywo a dobrze wyprodukowanym, wypolerowanym brzmieniem" - wyjaśnia. "Jest surowość i niepokój, ale także subtelność i intymność. Myślę, że udało nam się uchwycić to, co chciałem oraz, dzięki małemu, ale niesamowitemu zespołowi wokół mnie rozwinąłem się jeszcze bardziej jako artysta, w wyniku czego stworzyliśmy coś znacznie wykraczającego poza to, co kiedykolwiek wyobrażałem sobie, że jestem w stanie zrobić.

Nowy album studyjny zaznacza punkt w karierze Bena, w którym poczuł się wszechstronnym gitarzystą, piosenkarzem i pisarzem. Najlepszy obraz całej energii i emocji ze swoich koncertów przeniesiony do studia nagraniowego. Album jest mieszanką rocka, bluesa i soulu z wrażliwością muzyki pop, dzięki czemu jest przystępny dla każdego. Ogólne brzmienie prezentuje dużo krzepy i zuchwalstwa, ze szczególnym naciskiem na gitary i instrumentalne wykonania wszystkich, którzy brali udział w nagraniu albumu.

Na płycie Anytime You Need Me Ben był gotów zrobić coś mocniejszego i opartego na większej ilości gitar niż jego poprzedni album "Time Has Come". Głównym celem było pisanie wspaniałych piosenek, ale z dużo większym naciskiem na Bena jako artystę. Współpracował z niewielkim zespołem ludzi i unikał zbyt dużego wpływu z zewnątrz. Ben współtworzył album ze swoimi dwoma partnerami po fachu, Waynem Proctorem i Stevem Wrightem.

"Zasadniczo zamykaliśmy się regularnie przez okres około sześciu miesięcy w studiu na wzgórzach Północnej Walii, pisząc i nagrywając większość melodii na tym albumie od zera", mówi Ben. "Po raz pierwszy pracowałem w ten sposób i choć trudno było zmusić się do wyczarowania twórczego nastawienia, będąc w pokoju z dwoma innymi autorami piosenek, z którymi nigdy wcześniej nie tworzyłem, myślę, że wyniki są naprawdę satysfakcjonujące. Jestem bardzo dumny z tego albumu. Oto kim jestem."

“Naprawdę zadziwiający” – Classic Rock Magazine
“F***ing amazing!” – Jeff Beck
“PRAWDZIWIE dobry muzyk” – Gary Moore
“Fantastyczny!” – Beth Hart
“Zabójczy!” – Kenny Wayne Shepherd

Kiedy słyszysz komentarze od najlepszych gitarzystów, jednych z najbardziej szanowanych artystów bluesowych, rockowych i soulowych na świecie, a także kilku czołowych czasopism i prezenterów radiowych w Europie, po prostu wiesz, że usłyszałeś coś wyjątkowego. Niespełna trzydziestoletni Ben Poole jest obecnie opisywany jako jeden z najbardziej ekscytujących młodych artystów!

Free Blues Club

Free Blues Club

Powstańców Wielkopolskich 20, 70-110 Szczecin

91 485 31 61, 510 060 210
biuro@freebluesclub.pl
http://www.freebluesclub.pl