13.04.2019
21:00

Miejsce
Free Blues Club

Wstęp
55/69zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Miller Anderson

Miller Anderson
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

MILLER ANDERSON (UK)
Wstęp: 55 zł przedsprzedaż / 69 w dniu koncertu

Miller Anderson grywał ze wszystkimi najlepszymi zespołami od lat 60-tych. Blues na najwyższym poziomie!

Przeniósł się do Londynu w 1965 roku ze Szkocji i grał z Ianem Hunterem z Mott the Hoople, zanim jeszcze obaj osiągnęli sukces. Później dołączył do Keef Hartley Band w 1968 roku jako wokalista i gitarzysta, z którym nagrał 5 albumów jako główny autor tekstów, gitarzysta i główny wokalista. Zespół pojawił się na legendarnym festiwalu Woodstock w 1969 roku, ale z powodu nadzoru menedżerskiego nie udało się go sfilmować.

Miller jest świetnym gitarzystą, a także fantastycznym wokalistą.
Był członkiem Savoy Brown, Chicken Shack, Mountain, T-Rex, Donovan’s Band i wielu innych. Występował gościnnie na koncercie Deep Purple i pojawił się na ich nagraniu CD / DVD z koncertu w Albert Hall w 1999 roku. Nagrywał również i występował na żywo z Jonem Lordem z Deep Purple, aż do śmierci Jona kilka lat temu. Przez ostatnie 15 lat Miller był członkiem The Spencer Davis Group, a także nagrał kilka albumów z innymi świetnymi muzykami, takimi jak Chris Farlowe, Pete York i wielu innych.

Po czterech latach jako gościnny gitarzysta w niemieckim Hamburg Blues Band, w końcu 2013 roku podjął najlepszą decyzję - wrócił do swojego zespołu: The Miller Anderson Band. Miller nagrał 5 płyt z własnym zespołem, a jego najnowsza płyta "Live in Vienna" została nagrana podczas Vienna Blues Spring Festival z Janni Schmidtem na basie, Tommym Fischerem na perkusji i Frankiem Tischerem na klawiszach. Obecny skład jest, jak mówi Miller: "Najlepszy w historii"!

Nie może Was zabraknąć na tym fenomenalnym występie!

Skład zespołu:
Miller Anderson – wokal, gitara, harmonijka
Janni Schmidt – bas, wokal
Frank Tischer – klawisze, wokal
Tommy Fischer - perkusja

Free Blues Club

Free Blues Club

Powstańców Wielkopolskich 20, 70-110 Szczecin

91 485 31 61, 510 060 210
biuro@freebluesclub.pl
http://www.freebluesclub.pl