17.03.2019
19:00

Miejsce
Irish Pub Dublin

Wstęp
wolny

Kategoria
Wydarzenia

Klubowe granie

Dzień Świętego Patryka 2019

Dzień Świętego Patryka 2019
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Dzień Świętego Patryka 2019

Stowarzyszenie Sedinum Celticum organizuje spotkania związane z kulturą celtycką, pokazy i warsztaty tańca irlandzkiego, koncerty muzyki celtyckiej i dudziarskiej. Składa się z tancerzy i muzyków będących pasjonatami kultury celtyckiej związanej z terenami dzisiejszej Irlandii i Szkocji.

17 marca przypada święto patrona Irlandii. Tego dnia Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje kolor zielony, będący narodową barwą Irlandii. Głównym symbolem święta jest trójlistna koniczynka. Obchody Dnia św. Patryka zadomowiły się już w wielu krajach, przekraczając granice Irlandii. Święto to wędrowało po świecie razem z Irlandczykami. Zarówno osoby mieszkające w ojczyźnie, jak i emigranci, demonstrują w ten sposób swoją irlandzkość, przywiązanie do narodowej tradycji i kultury.

17 marca będziemy obchodzić dzień św. Patryka również w Szczecinie. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić Państwa do wspólnego świętowania. Zagra Dair - szczecińska formacja grająca i śpiewająca muzykę celtycką, a pokaz tańca irlandzkiego zaprezentuje Sedinum Celticum.

Liczymy że nie zabraknie miłośników Guinnessa, fanów muzyki celtyckiej i sympatyków zielonej wyspy!

Dzień Świętego Patryka 2019
Irish Pub Dublin

Irish Pub Dublin

ul.Kaszubska 57 70-402 Szczecin

91 434 39 41
pub@irishpub.com.pl
www.irishpub.com.pl