11.06.2019
17:30

Miejsce
Zamek Książąt Pomorskich

Wstęp
8zł

Kategoria
Spotkanie

Pełna kultura

Zamkowe Spotkania z Psychologią i Sztuką

Zamkowe Spotkania z Psychologią i Sztuką
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Zamkowe Spotkania z Psychologią i Sztuką
Hol Wschodni (wejście A, parter), bilety 8 zł, liczba miejsc ograniczona

Temat spotkania: Biografie ludzi niezwykłych

„Im bardziej ukryty jest powiew uczuć, tym bardziej przyciąga uwagę. Fascynująca jest tajemnica powabów drugiego i jego związków z innymi, ponieważ pozwala wniknąć w najbardziej istotną i zarazem intymną sferę życia – proces twórczy (…); zachwyt to potężna dawka zachęty do życia, pobudzenie najszlachetniejszej próby, wolne od przymusu i nie na rozkaz” (Zofia Ratajczak).

Słowa te odnieść można do Josifa Brodskiego, poety, bądź wybitnego scenografa i rysownika Kazimierza Wiśniaka, współtwórcy Piwnicy pod Baranami. 
    
Gościem Michała J. Kaweckiego, psychologa terapeuty będzie prof. dr hab. Zofia Ratajczak, b. prorektor Uniwersytetu Śląskiego, dyrektor Instytutu Psychologii U. Śl.; członkini Komitetu Nauk Psychologicznych PAN oraz polskich i międzynarodowych towarzystw psychologicznych, autorka licznych artykułów i książek poświęconych psychologii pracy i stresowi; legendarna „polska Muza” Josifa Brodskiego, genialnego poety i noblisty; zdjęcie Zofii stało zawsze na jego biurku, razem z fotografiami Achmatowej, Pasternaka i Frosta. Przyjaźń z Zofią Ratajczakową trwała do końca życia Noblisty, który napisał kiedyś: „Kochałem ludzi niewielu, lecz mocno”.

Prowadzenie: Michał Józef Kawecki, twórca i gospodarz Zamkowych Spotkań z Psychologią i Sztuką.

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

91 489 16 30
cikit@zamek.szczecin.pl
www.zamek.szczecin.pl