09.05.2019
20:00


Pełna kultura

Morcheeba

Morcheeba
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Morcheeba

Morcheeba to jedna z największych legend brytyjskiego trip hopu, są wymieniani jednym tchem obok Massive Attack i Portishead. Zespół powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych i wydał dotychczas dziewięć studyjnych albumów, które sprzedały się w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy. Są twórcami wielu hitów, m.in. takich znanych utworów jak: „The Sea", Otherwise" czy „Rome Wasn't Built In A Day".

Trzon Morcheeby stanowią charyzmatyczna wokalistka Skye oraz Ross Godfrey, założyciele grupy. Ich muzyczne drogi rozeszły się na kilka lat, a Skye w tym czasie rozwijała karierę solową. Ostatnia płyta grupy to bardzo wysoko oceniony album „Blaze Away" (premiera 1 czerwca 2018). Płyta zadziwia świeżością i zręcznością, a Skye i Ross jak zwykle fenomenalnie poruszają się pomiędzy muzycznymi gatunkami. Po ponad dwóch dekadach na scenie Morcheeba wciąż znajduje nowych fanów ceniących muzykę bez schematów i stylistycznych ograniczeń. „Blaze Away" emanuje artystyczną wolnością i niezwykłą swobodą. Płytę uświetniają znakomici goście, m.in.: Roots Manuva, Benjamin Biolay, Amanda Zamolo.

Zespół znany jest z fantastycznych występów na żywo. Ich pierwszy koncert w Szczecinie zapowiada się na wielkie wydarzenie!

Cena: 129,00 zł - 159,00 zł

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Małopolska 48, 70-515 Szczecin

91 430 95 10, 539 94 94 54 - kasa
sekretariat@filharmonia.szczecin.pl
www.filharmonia.szczecin.pl